کد خبر: 88637

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت امنای بنیاد قدس کمک کنند در شهر کرمان نهضت مدرسه سازی آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر، محمدرضا پور ابراهیمی؛ نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، گفت: میزان خدماتی که از سوی شهرداری، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش صورت می‌گیرد نشان می‌دهد که در شهر کرمان میزان جمعیت ۲۰ درصد از میزان آمار رسمی آن بیشتر است.

او بیان داشت: تعداد دانش آموز نسبت به جمعیت ما ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر بیشتر از میانگین است، و این موجب شده حجم زیادی دانش آموز اضافه بر میانگین استانداردی باشد که در سازمان برنامه حساب می‌کنیم.

پورابراهیمی با بیان اینکه مدارس ما جایی برای ثبت نام ندارد، خواستار کمک بنیاد قدس در ساخت و ساز مدارس شد و گفت: از محل سرفصل‌هایی که جذب می‌کنیم باید به سراغ ساخت و ساز برویم، از فرودگاه تا آزادی به هر دلیلی مدرسه ساخته نشده است، اگر بنیاد کمک نکند در حوزه سرانه کلاس‌ها با مشکل مواجه‌ایم.

وی تصریح کرد: ما باید اعتبارات ملی را هم جذب کنیم و تکلیف خود می دانیم، اما امروز از ظرفیت بنیاد قدس بهره ببریم، برای مرکز استان باید تصمیم جدی گرفت شود، هر روشی هیئت امنا صلاح می‌داند اجرایی کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال در کوتاه مدت می‌توانیم ساختمان‌هایی را اجرا کنیم، اما تصمیم جدی برای سال‌های آینده باید گرفته شود.

پورابراهیمی بیان کرد: هیئت امنای بنیاد قدس کمک کنند در شهر کرمان نهضت مدرسه سازی داشته باشیم که دانش آموزان در فضای مناسبی تحصیل کنند، مدارسی هم الان وجود دارد بیش از ۶۰ درصد به لحاظ ایمنی نامقاوم هستند.

او گفت: در قانون این امکان وجود دارد که با تغییر کاربری در زمین‌های آموزش و پرورش و آزادسازی حجم زیادی از منابع، کسری فضای آموزشی برطرف شود، اما در خصوص اداره کل آموزش و پرورش استان در این زمینه گزارشی در سال‌های اخیر نداریم، اگر آموزش و پرورش گزارشی این موضوع را بیاورند، مشکلات را بررسی خواهیم کرد.

انتهای پیام/