کد خبر: 88645

رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان گفت: از فردا( 21 مردادماه) شدت وزش باد بیشتری را در سطح استان کرمان خواهیم داشت و مناطقی که تحت تاثیر این وزش بادها هستند گسترده‌تر خواهد شد و احتمالا در مناطق شرقی استان شاخص وضعیت کیفی هوا برای گروه‌های حساس به حالت هشدار برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از ایسنا، حمیده حبیبی به وضعیت جوی استان کرمان در این هفته اشاره کرد و گفت: وزش باد و گرد و خاک متاثر از بادهای 120 روزه سیستان مهمترین پدیده این هفته استان کرمان است.

وی اظهار کرد: شدت وزش باد و خیزش گرد و غبار در مناطق شرق و شمال‌شرقی استان بیشتر خواهد بود و این شرایط تا پایان هفته به‌صورت متناوب پایدار است که باعث کاهش دید افقی و در بیشتر مناطق مخصوصا مناطق شرقی و برخی مناطق شمالی استان آسمان غبارآلود خواهد بود.

رییس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمان ادامه داد: از فردا( 21 مردادماه) شدت وزش باد بیشتری را در سطح استان کرمان خواهیم داشت و مناطقی که تحت تاثیر این وزش بادها هستند گسترده‌تر خواهد شد و احتمالا در مناطق شرقی استان شاخص وضعیت کیفی هوا برای گروه‌های حساس به حالت هشدار برسد.

وی از افزایش ابر در برخی مناطق استان خبر داد و بیان کرد: از فردا عصر برخی مناطق استان با افزایش ابر روبرو خواهند بود ضمن آنکه احتمال وقوع رگبار پراکنده در ارتفاعات جنوب و جنوب غرب استان وجود دارد.

 حبیبی از روند تدریجی کاهش دما در این هفته خبر داد و عنوان کرد: روند تدریجی کاهش دما در این هفته مخصوصا در آخر هفته را در استان کرمان پیش بینی می کنیم.

انتهای خبر/