کد خبر: 88827

فرمانده سپاه استان کرمان گفت: نباید بیماری در سطح جامعه عادی‌سازی شود چرا نتیجه عادی‌سازی فشار به کادر درمان و بالارفتن تلفات کرونا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم  ، سردار حسین معروفی صبح امروز در جلسه طرح شهید سلیمانی در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: امروز برای افتتاح پروژه‌های محرومیت‌ زدایی و اشتغالزایی بسیج در جنوب استان کرمان به این منطقه سفر کردیم.  

وی با بیان اینکه شکرگزار خداوند هستیم که طرح ارزشمندی مزین به نام شهید سلیمانی برای قطع زنجیره کرونا در کشور در حال انجام است گفت: بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت تفاهمنامه‌ای امضا شد که به یک طرح تبدیل شده و وزارت کشور هم برای هماهنگی این طرح با تمام توان پای کار آمد.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه محوریت اجرای این طرح با بسیج و دانشگاه‌های علوم پزشکی است افزود: استانداران، فرمانداران و بقیه مسئولان از جمله نیروی انتظامی و هلال احمر نیز در اجرای این طرح همکاری دارند.

وی با بیان اینکه در قطع زنجیره ویروس در این طرح محله محور و پایگاه محور عمل می‌کنیم ادامه داد: 2 هزار و 300 پایگاه بسیج در استان کرمان داریم و اصرار ما بر انجام دقیق و عملی این طرح است.

سردار معروفی با اشاره به اینکه اگر قطع زنجیره کرونا جدی گرفته نشود معلوم نیست وضعیت کشور تا پایان آذر چه می‌شود افزود: باید به عنوان یک رسالت به این طرح نگاه کرد و مهمترین هدف ما پیشگیری است.

وی با اشاره به اهمیت علم‌آموزی، اطلاع‌رسانی، توجیه و آموزش در موفقیت این طرح گفت: در قرنطینه خانگی بیماران باید به کمک این خانوارها رفت تا مایحتاج آنها تأمین شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه در این طرح، غربالگری محله به محله مورد نظر است تصریح کرد: هر جا مشارکت و حضور مردم را داریم موفق عمل کردیم چرا که استفاده از بسیج مردمی و ظرفیت خود مردم در حل بحران‌ها و مشکلات اهمیت زیادی دارد.

وی با تأکید بر اینکه نباید بیماری در سطح جامعه عادی‌سازی شود چرا نتیجه عادی‌سازی فشار به کادر درمان و بالارفتن تلفات کرونا است افزود: معلوم نیست این بیماری تا کی ادامه دارد.

سردار معروفی با اشاره به آمادگی سپاه و بسیج برای کمک به کادر درمان گفت: وضعیت شیوع بیماری در جنوب و شرق استان بهتر از شمال استان کرمان است اما باید احتیاط را رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه یک روزی دفاع مقدس را داشتیم و امروز کادر درمان ما جهاد مقدس را برای سلامت جامعه دارند افزود: این طرح مزین به نام حاج قاسم است و امیدواریم تا با همدلی و همراهی همه جدی گرفته شده و موانع آن برطرف شود.

برای مهار بیماری همه باید در کنار هم باشیم

رئیس علوم پزشکی جیرفت نیز در همین جلسه اظهار داشت:  انقلاب اسلامی ما یک نعمت ارزشمند است و ما تاکنون توانستیم در صحنه‌های مختلف از این نعمت دفاع کنیم.

علی‌اصغر مکارم با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب ما بسیج است گفت: استفاده از بسیج، نیروهای داوطلب مردم و نگاهی که در جامعه ایجاد شده که عده‌ای بدون هیچ‌گونه چشمداشتی برای خدمت به مردم تلاش می‌کنند و تفکر بسیجی اهمیت زیادی دارد.

مکارم با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بسیج و دیگر نهادها بیان کرد: امروز به جایی رسیدیم که باید در کنار هم قرار بگیریم تا انتقال زنجیره بیماری را به حداقل برسانیم.

وی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در جنوب استان کرمان گفت: در شرایط فعلی 83 نفر بیمار در بیمارستان‌های جنوب استان داریم که 50 درصد آنها کویید مثبت است.

رئیس علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه ظرفیت تخت‌های ما در جنوب استان 200 نفر است افزود: شیب شیوع کرونا در جنوب استان ملایم است و با وجودی که وضعیت کرونا در جنوب استان کرمان بهتر از شمال است اما باید بدانیم که این وضعیت پایدار نیست.

مکارم با اشاره به اینکه مردم باید مراقبت کنند چرا در شرایط موجود پیشگیری بیشترین کمک را به ما می‌کند ادامه داد: تا کنون 50 درصد آزمایشات کرونایی که انجام دادیم مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه آمار قطعی نمی‌توان داد اما آمار قطعاً بالاتر چیزی که اعلام می‌شود چرا که برخی بیماران علائمی ندارند گفت: در جنوب استان در هفته‌های گذشته افزایش فوتی‌ها را داشتیم و تا کنون 234 نفر فوتی کرونا در جنوب استان کرمان ثبت شده است.