کد خبر: 88841

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت: با توجه به مشکلات موجود در بودجه استان بنا داریم در جلسه‌ای با حضور اقای نوبخت این مشکلات را در تهران بررسی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از  خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز به صورت ویدئو کنفرانسی در شورای برنامه‌ریزی استان کرمان که با حضور زینی‌وند استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: مصوبات جلسات قبلی شورای برنامه‌ریزی استان باید در ابتدای جلسه گزارش و پیگیری شود.

وی با بیان اینکه از آخرین وضعیت مصوبات جلسات شورای برنامه‌ریزی استان کرمان بی‌اطلاع هستیم گفت: جلسه‌ای با استاندار جدید کرمان برگزار کردیم و بنا داریم در تهران جلسه‌ای با آقای نوبخت داشته باشیم و مشکلات بودجه‌ای استان را پیگیری کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در هشت ماهه سال جاری حدود 700 میلیارد تومان مازاد درآمد استان بوده است افزود:از این مقدار 120 میلیارد تومان معادل 20 درصد مجموع مازاد درآمد استان‌ها سهم استان کرمان است که باید به استان برگردد.

وی با بیان اینکه تهاتر مالیاتی پیمانکاران باید پیگیری جدی شده و در جلسه بعدی آخرین وضعیت این ظرفیت بودجه‌ای در استان گزارش شود ادامه داد: فروش املاک و اموال مازاد دستگاه‌ها یک ظرفیت بودجه‌ای است که آن چنان که باید از سوی دستگاه‌های استان مورد توجه قرار نگرفته است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان باید از این ظرفیت استفاده کند و ظرفیت بسیار خوبی است گفت: امروز جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار می‌شود و در این جلسه آخرین وضعیت اقتصاد کشور مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.