کد خبر: 88843

استاندار کرمان گفت: استاندار سابق مصوبات خوبی برای استان کرمان گرفته که باید برای اجرایی شدن آن پیگیری‌های لازم با جدیت انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند صبح امروز در شورای برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان اینکه مدیران استان باید در کارگروه‌ها شخصا حضور پیدا کنند و دستورالعمل برگزاری نیز همین است اظهار داشت: در موارد اضطراری که امکان حضور شخص مدیر نیست باید نماینده تام الاختیار به جلسات فرستاده شود.

وی با بیان اینکه به توسعه روستایی در این دولت توجه ویژه شده است و باید ادامه داشته باشد گفت: جزو کشورهایی هستیم که بیشترین حجم پول برای اشتغال هزینه شده اما شغل آنچنانی ایجاد نشده است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه امسال مجموع نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد چقدر هزینه اشتغالزایی کرده و چقدر شغل پایدار ایجاد شده است افزود: مشاغل روستایی باید با محوریت مشاغل خرد و با تعریف زنجیره اشتغال همراه با فروش و بازاریابی محصولات دیده شود.

وی با بیان اینکه برای توسعه اشتغال روستایی اول باید بازار فروش 10 سال آینده آن مشخص شود تا محصول تولید شده بر زمین نماند گفت: اشتغال ایجاد کردن فقط به پرداخت تسهیلات نیست باید زنجیره تولید مشخص باشد تا با شکست روبه‌رو نشود.

زینی‌وند با اشاره به اینکه فرمانداران جلسات توسعه روستایی را با جدیت برگزار کنند و تخلیه روستاها به هر دلیلی به کشور آسیب می‌زند ادامه داد: در جذب اسناد بودجه‌ای دستگاه‌هایی که در زمان تعیین شده جذب اسناد را انجام ندادند به سایر دستگاه‌ها توجه شود.

وی با بیان اینکه با مدیران نباید تسامح شود و مدیری که نمی‌تواند اسناد را هزینه کند باید به سایر دستگاه‌ها داده شود افزود: دستگاه‌ها از طریق وزارتخانه خود بودجه استان را پیگیری کنند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مدیران از ظرفیت نمایندگان مجلس برای بودجه استفاده کنند و تا لحظه آخر افزایش بودجه استان را پیگیری کنند گفت: آقای فدائی استاندار سابق کرمان جلسات خوبی در تهران برگزار کرده و مصوبات خوبی هم برای استان گرفته است و باید برای اجرایی شدن آن پیگیری‌های لازم با جدیت انجام شود.