کد خبر: 88844

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان گفت: ۱۲ مرکز رشد با مشارکت دانشگاه‌های استان تجهیز و راه‌اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند استاندار کرمان ظهر امروز به همراه مهرابی سرپرست معاونت هماهنگی اموراقتصادی استانداری و جمعی از مسئولان استان کرمان از بخش‌های مختلف مرکز نوآوری و شتابدهی (تگ) کرمان بازدید کردند.

مسعود ترکزاده رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در این بازدید با بیان اینکه استاندار کرمان نگاه بسیار خوبی به توسعه علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و در روز معارفه به این موضوع اشاره کرد اظهار داشت:پارک علم و فناوری استان از سه ضلع توسعه استان کرمان است.

وی با بیان اینکه در این سال‌ها اقدامات بسیار خوبی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در استان کرمان انجام شده است گفت: سند توسعه علم و فناوری استان وجود دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با اشاره به اینکه مشارکت بخش خصوصی در استان بسیار اهمیت دارد و راهبرد ما در توسعه علم و فناوری در استان استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی است افزود: استاندار کرمان اگر می‌خواهد توسعه متوازن داشته باشد باید به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه جدی کند.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات استان کرمان گستردگی و وسعت آن است گفت: 12 مرکز رشد با مشارکت دانشگاه‌های استان تجهیز و راه‌اندازی شده و در ماهان یک فضای دو هزار متری کارگاهی رشد و نوآوری داریم.

ترکزاده با اشاره به اینکه 12 هکتار اراضی آماده واگذاری به شرکت‌های دانش‌بنیان در استان کرمان است بیان کرد: از سال 87 حدود 700 شرکت به پارک آمدند و رفته‌اند و 213 شرکت در حال حاضر با پارک همکاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه 11 میلیارد تومان از سال 1397 حمایتی بوده که از شرکت‌های دانش بنیان در قالب تسهیلات انجام شده است افزود: 58 شرکت دانش‌بنیان در شهر کرمان فعالیت می‌کنند.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان با اشاره به اینکه 267 محصول صادراتی در استان توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تولید شده است گفت: در شهرک ایجاد شده علم و فناوری 49 شرکت جانمایی شده و زیرساخت‌های آب و برق به شهرک رسیده است.