کد خبر: 88845

فرمانده سپاه استان کرمان گفت: خروجی بسیج افرادی چون حاج قاسم است و منافع فردی و گروهی باعث نمی‌شود یک بسیجی از مسیر انقلاب منحرف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار حسین معروفی امشب در دیدار حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان به مناسبت هفته بسیج و بحث وگفت‌وگو در ارتباط با کمیته بهداشت و سلامت در ستاد برگزاری مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: کادر درمان در 9 ماهه گذشته تمام توان خود را برای سلامتی مردم گذاشته‌اند.

وی با بیان اینکه مجاهدت آنها باعث شده خسارت ما کمتر شود و اگر زحمات آنها در بیمارستان‌ها نبود امروز تلفات بیشتری داشتیم گفت: مردم قدردان این زحمات کادر درمان هستند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه تعداد زیادی از کادر درمان در مداوای بیماران خودشان دچار کرونا شدند و ماه‌ها خانواده خود را ندیدند افزود: این زحمات ارزش دارد.

وی با تبریک هفته بسیج افزود: بسیج یک آرمان است و تنها به افرادی که پرونده در سپاه دارند بسیجی گفته نمی‌شود، امروز که کادر درمان ما برای درمان مردم سر از پا نمی‌شناسند تفکر بسیج را دنبال می‌کنند.

سردار معروفی با بیان اینکه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که مکتب آن مکتب عاشورا است ادامه داد: جدای از تخصص پزشکی در بعد انسانی و الهی به عنوان یک شیعه تکلیف داریم تا به کمک مردم در هر عرصه‌ای بشتابیم.

وی با اشاره به اینکه جامع الاطراف بودن بسیج از ویژگی‌های آن است گفت: بسیج در خدمت به مردم نگاه به جناح، گروه، قومیت و مذهب نمی‌کند و امروز می‌بینیم کادر درمان ما در بیمارستان‌‌ها در درمان مردم نگاه به قومیت و مذهب او نمی‌کند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه در بسیج هیچ بن بستی وجود ندارد و خدمت به مردم فرهنگ و تفکر بسیج است ادامه داد: خروجی بسیج افرادی همانند حاج قاسم سلیمانی عزیز و شهید حججی‌ها است.

وی با اشاره به اینکه سد بلا شدن مردم در هر عرصه‌ای از جمله بهداشت و درمان تفکر بسیجی است گفت: منافع فردی و گروهی باعث نخواهد شد یک بسیجی در مسیر انقلاب منحرف شود.

سردار معروفی با بیان اینکه هر کجا لازم بود و اعلام نیاز شد بسیج در مبارزه با کرونا وارد عمل شد افزود: در استان کرمان از همان روزهای اول شیوع بیماری کرونا بسیج خدمت‌رسانی و مبارزه با ویروس را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه بلافاصله 154 کارگاه تولید ماسک در استان توسط بسیج راه‌اندازی شد ادامه داد: در این کارگاه‌ها خواهران بسیجی مشغول به فعالیت شدند و حتی چرخ‌های خیاطی را از خانه‌ها آوردند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه امروز نیز در کنار دانشگاه علوم پزشکی در تمام شهرستان‌ها هستیم و طرح حاج قاسم سلیمانی که محله محور است را در حال اجرا داریم گفت: اصل طرح حاج قاسم سلیمانی پیشگیری از بیماری است.

وی با اشاره به اینکه عادی انگاری بیماری خسارات زیادی خواهد داشت و فشار زیادی بر کادر درمان وارد می‌کند افزود: در تمام محلات پایگاه‌های بسیج پای کار هستند و طرح حاج قاسم سلیمانی را اجرایی می‌کنند.

سردار معروفی با بیان اینکه استاندار کرمان فرمانده میدان مبارزه با کرونا در استان است ادامه داد: بخشی دیگر از خدمت‌رسانی بسیج و سپاه توزیع کمک مؤمنانه است که بین آسیب‌دیدگان کرونا توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این مرحله توزیع کمک مؤمنانه محله محور بوده و در راستای اهداف طرح شهید سلیمانی انجام می‌شود بیان کرد: مبارزه با کرونا و پیشگیری از بیماری جهاد است و آمادگی کامل برای کمک در هر عرصه‌ای داریم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه جان و سلامت مردم از هر موضوعی واجب‌تر است گفت: سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در پیش است و باید برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری یک مراسم باشکوه در استان انجام شود.

 

وی با بیان اینکه ما دست و پای کادر درمان و پرسنل بیمارستان را می‌بوسیم که در خط مقدم مبارزه با کرونا برای سلامت مردم تلاش می‌کنند و این زحمات با هیچ چیز قابل جبران نیست ادامه داد: هیچ فرماندهی در سپاه استان کرمان برای کمک به کادر درمان در شهرستان‌های مختلف نیاز به اجازه ندارد و آتش به اختیار هستند.