کد خبر: 88846

مسئول گروه جهادی شهید نادر طاهری گفت: کشاورزی و اشتغال از جمله ظرفیت‎های موجود در شهرستان‌های جنوبی کرمان هستند که مورد بی ‎مهری مسئولان قرار گرفته ‎اند، اگر به این منابع طبیعی و استعدادهای خدادادی منطقه توجه می‎شد، قطعاً محرومیت آن نیز از بین می‎رفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری فارس ، ایوب طاهری با بیان اینکه گروه جهادی شهید نادر طاهری از سال 90 در شهرستان منوجان فعال شد، اظهار داشت: گروه هم در سطح شهرستان و هم سایر شهرستان‎ها و حتی بنا به ضرورت در خارج از استان هنگام بحران‎هایی مانند سیل و زلزله برای امدادرسانی به مردم حضور پیدا می‎کردند و همچنین در راستای اشتغالزایی، رفع محرومیت، کمک به قشر ضعیف و آسیب‎پذیر جامعه و حمایت از افراد بی‎سرپرست اقداماتی را انجام داده است.

مسئول گروه جهادی شهید نادر طاهری عنوان کرد: هدف گروه‎های جهادی خدمت بی‎منت به مردم محروم و رفع مشکلات آنان است و این کار را با استفاده از ظرفیت خود آنها انجام می‎دهیم تا هر چه سریع‎تر سایه محرومیت از منطقه جنوب کرمان رخت بربندد.

وی گفت: فعالیت گروه‎های جهادی به مشکلات روز جامعه بر می‎‎گردد، اگر مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد، این گروه‎ها به دنبال کار اقتصادی برای رفع محرومیت هستند و همین‎طور برای مشکلات عمرانی، فرهنگی و ... در همان راستا کار می‎کنند، ظرفیت آنها به‎گونه‎ای است که در تمام عرصه‎ها آماده فعالیت شبانه‎روزی برای خدمت کردن به مردم محروم شهرستان منوجان هستند.

طاهری اظهار کرد: اردوهای جهادی یک کار فرهنگی و خداپسندانه هستند که معمولاً ما با استفاده از کارهای تبلیغاتی جوانان مؤمن و بسیجی را که علاقمند به کار جهادی هستند به سمت آنها جذب می‎کنیم و از همین طریق اکنون 900 نفر در این اردوها فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه این مناطق از طریق بازدید میدانی مسئول گروه‎های جهادی در سطح شهرستان صورت می‎گیرد، گفت: اردوهای جهادی در مناسبت‎های مختلف و تمام فصول سال برگزار می‎شود و همچنین هنگامی که در سطح کشور با بحران‎هایی مانند سیل، زلزله و ... مواجه می‎شویم، فعالیت داریم.       

طاهری با اشاره به اینکه اردوهای جهادی معمولاً به صورت سه، هفت و 10 روزه برگزار می‎شوند، ادامه داد: ساخت مسکن محرومان، مسجد، خانه عالم و سرویس بهداشتی، توزیع لوازم‎التحریر و سبد کالا و ... از جمله فعالیت‌های گروه جهادی است که در این شهرستان انجام شده است.

مسئول گروه جهادی شهید نادر طاهری کمک به معیشت مردم را مهم‎ترین مطالبه مردم و نبود سرویس بهداشتی را بزرگترین مشکل این منطقه دانست و بیان داشت: کشاورزی و اشتغال از جمله ظرفیت‎های موجود هستند که مورد بی‎مهری مسئولان قرار گرفته‎اند، اگر به این منابع طبیعی و استعدادهای خدادادی منطقه جنوب کرمان توجه می‎شد، قطعاً محرومیت آن نیز از بین می‎رفت.

طاهری خاطرنشان کرد: امیدواریم، مسئولان با جدیت و همت بیشتری پیگیر امور مردم محروم شهرستان منوجان باشند.