کد خبر: 88851

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس گفت: قیمت گذاری سنگ آهن در چرخه فولاد کشور باعث ضرر و زیان شرکت‌های سنگ آهنی استان کرمان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، عفت شریعتی صبح امروز در شورای معادن استان کرمان کهبا حضور زینی‌وند استاندار کرمان برگزار شد با بیان اینکه تقویت جهش تولید استان کرمان در حوزه صنعت و معدن مورد نظر استاندار جدید قرار گیرد اظهار داشت: عرصه اقتصاد با محوریت صنعت و معدن در سلامت اقتصادی کشور بسیار تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه در قرآن مسئله معادن آشکار آمده است و به تاکید کلام الهی در استخراج معادن باید ایجاد قسط و عدل داشته باشیم گفت: رضایت مردم در اجرای عدالت در تمام عرصه‌ها است.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استاندار جدید کرمان زمینه ساز تحول در ابعاد مختلف صنعت و معدن شود افزود: قیمت گذاری سنگ آهن در چرخه فولاد کشور باعث ضرر و زیان شرکت‌های سنگ آهنی در استان شده است.

وی با بیان اینکه اصلاح قیمت سنگ آهن مورد توجه استاندار جدید کرمان قرار گیرد گفت: استان کرمان استانی پهناور بوده و ظرفیت زیادی در حوزه معادن دارد.

شریعتی با اشاره به اینکه چنانچه فروش سنگ آهن با قیمت عادلانه انجام شود ابعاد مثبت آن کشور و منطقه را در برمی‌گیرد ادامه داد: اگر قیمت سنگ آهن مناسب باشد تولیدکنندگان آن می‌توانند حقوق کارگران خود را به خوبی بدهند.

وی با بیان اینکه محدوده‌های معدنی زیادی در استان کرمان به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده اما در محاق بی‌توجهی هستند افزود: فعال شدن معادن استان باید در دستور کار استاندار جدید کرمان قرار بگیرد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معادن سرمایه ملی کشور هستند اما به دست افرادی قرار گرفته‌اند که هیچ فعالیتی ندارند گفت: حقوق  معادن استان به خزانه واریز می‌شود اما سهم استان برگشت داده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مردم کرمان حق دارند وقتی آلایندگی استخراج معاون را دارند از مزیت‌های معادن نیز بهره ببرند افزود: انتقال آب خلیج فارس به سیرجان انجام شده است اما روند انتقال آب در مراحل بعدی باید مورد توجه استاندار جدید کرمان قرار بگیرد و آب به سایر شهرستان‌های استان نیز منتقل شود.

 

شریعتی با اشاره به اینکه آب مسئله حیاتی بوده و توسعه صنعت و معدن استان به این انتقال آب بستگی دارد گفت: امیدواریم شاهد تحول در صنعت و معدن استان باشیم چرا که در حال حاضر در بین مردم نارضایتی وجود دارد و حق مردم از این معادن ادا نشده است.