کد خبر: 88853

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با بیان اینکه خواسته حاج قاسم دور هم جمع شدن لشکر ۴۱ ثارالله بود گفت: با دور هم جمع شدن آنها تولید قدرت نرم می‌شود و باعث امید در جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار حسین معروفی ظهر امروز در آیین آغاز به‌کار رسمی لشکر وابستگان شهید سپهبد قاسم سلیمانی و تیپ‌های لشکر که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و علی زینی‌وند استاندار کرمان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای لشکر 41 ثارالله به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه(س) اظهار داشت: خداوند به ما توفیق داده تا خواسته فرمانده شهیدمان را انجام بدهیم و رزمندگان دفاع مقدس را دور هم جمع کنیم.

وی با بیان اینکه خواسته حاج قاسم دور هم جمع شدن لشکر 41 ثارالله بود گفت: با دور هم جمع شدن آنها تولید قدرت نرم می‌شود و باعث امید در جامعه است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه بعد از شهادت حاج قاسم خدمت سردار سلامی رسیدم و عنوان کردم که حاج قاسم بچه‌های دفاع مقدس را رها نکرد و از سردار سلامی درخواست کردم اجازه بدهند تا ساختاری برای این رزمندگان ایجاد شود، گفت: امروز لشکر وابستگان شهید سلیمانی در استان کرمان فعال شده است.

وی با بیان اینکه این لشکر سیاسی نیست و هیچ وقت کار سیاسی نخواهد کرد افزود: انسان‌های بزرگی در لشکر وابستگان شهید سپهبد قاسم سلیمانی هستند و کار حقیرانه انجام نمی‌دهند.

سردار معروفی با اشاره به اینکه هشت ماموریت برای لشکر وابستگان حاج قاسم تعریف شده است گفت: کمک به برقراری امنیت شهری در بحران‌ها، اشراف اطلاعاتی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، جلوگیری از تحریف دفاع مقدس، انتقال فرهنگ جهاد و شهادت به نسل امروز جامعه، کمک به عملی کردن و ترویج مکتب شهید سلیمانی، انسجام درونی جبهه انقلاب اسلامی و سازماندهی کمک‌ها در زمان بحران ماموریت این لشکر است.

وی با عنوان اینکه در پنج نقطه استان کرمان پنج تیپ ذیل لشکر وابستگان شهید سپهبد قاسم سلیمانی راه‌اندازی می‌شود افزود: تیپ شهید حاج یونس زنگی‌آبادی به مرکزیت شهر کرمان راه‌اندازی می‌شود و محل استقرار تیپ دوم در شهرستان سیرجان است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه تیپ سوم در رفسنجان مستقر خواهد شد و شهرستان‌های شهربابک و انار را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد گفت: تیپ مالک اشتر در جنوب استان با محوریت جیرفت راه‌اندازی شده و تیپ پنجم تیپ شهید حاج حسین مرادی در شرق استان و با محوریت شهر بم راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه احکام فرماندهان تیپ صادر شده است و کار خود را آغاز کردند افزود: تمام ارکان لشکر مشخص شده و از امروز کار لشکر رسمی به صورت آغاز می‌شود.

سردار معروفی با اشاره به اینکه این لشکر برای جبهه انقلاب اسلامی بسیار مفید است و باعث امنیت پایدار قابل قبول در سطح استان خواهد شد گفت: این لشکر در مقابله با جنگ نرم دشمن بسیار اثرگذار خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه حدود چهار هزار نفر عضو لشکر وابستگان سپهبد شهید حاج قاسم در استان کرمان هستند افزود: این افراد نقش برانگیختگی جامعه برای دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌های شهدا را دارند.