کد خبر: 88856

در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان بر اجرای سختگیرانه اعمال محدودیت‌های ترافیکی و منع تردد خودروهای غیربومی در استان تآکید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان ظهر امروز با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و تعدادی از مدیران و اعضای ستاد برگزار و جزئیات محدودیت‌های ترافیکی کرونا در استان کرمان بررسی شد.

در این جلسه سرهنگ علیرضا پریور رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه در 38 نقطه استان طرح محدودیت‌های ترافیکی کرونا در حال اجرا است اظهار داشت: 2 هزار و 489 نیرو در این طرح با پلیس همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه هزار و 28 خودرو برای ورود به شهرها تخلف داشتند و 8 هزار و 141 خودرو اعمال جریمه شدند گفت: 398 مورد جریمه 500 هزار تومانی، 400 مورد جریمه یک میلیون تومانی و 4 هزار و 515 خودرو در این طرح اعمال قانون شدند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه برای اجرای این طرح نیاز به همکاری تمام نهادها داریم افزود: در شب‌ها هوا خیلی سرد است و درخواست داریم فرمانداران همکاری ویژه با ما داشته باشند.

وی با بیان اینکه امکان ادامه همکاری با این شرایط برای نیروهای انتظامی وجود ندارد تصریح کرد: به هر حال این نیروها هم انسان هستند و برودت هوا در شب برای مدت زیاد قابل تحمل نیست.

حمید شمس‌الدینی مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان در این جلسه با بیان اینکه 95 درصد ادارات استان در محدودیت‌های کرونایی همکاری داشتند اظهار داشت: 100 درصد مدارس و آموزشگاه‌های خصوصی و حوزه‌های علمیه استان در برگزاری کلاس‌های غیرحضوری همکاری داشتند که قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته میزان رعایت منع تردد خودروهای شخصی در شب در استان کرمان 87 درصد بوده است گفت: تراکم جمعیتی در آرامستان مسجد صاحب‌الزمان (عج) کرمان در عصر پنجشنبه هفته گذشته بسیار بالا بوده است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان با تأکید بر اینکه برای مسجد صاحب‌الزمان (عج) کرمان منع تردد در روزها و ساعات پیک حضور جمعیت لازم است افزود: مدیران نباید در تجمعات شرکت کنند چرا که باعث الگوگیری مردم می‌شود و به صلاح نیست.

در این جلسه علی بابایی فرماندار کرمان با بیان اینکه ورودی‌ها به شهداد کرمان و آرامستان مسجد صاحب الزمان (عج) نیاز است در اواخر هفته مسدود شده و این ترددها کنترل شده باشد گفت: موارد زیادی داریم که در تعطیلی‌های آخر هفته حضور در منطقه شهداد زیاد می‌شود.

به گزارش تسنیم علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه فرمانداران اختیار دارند تا از تجمع در هر نقطه‌ای از شهرستان جلوگیری کرده و با تدبیر خود اعمال قانون شود گفت: ورودی و خروجی‌های شهرها باید کاملا کنترل شده و از ورود پلاک‌های غیربومی جلوگیری شود.

استاندار کرمان افزود: فرمانداران به نیروی انتظامی کمک کنند تا تجهیزات لازم در ورودی و خروجی شهرها برای کنترل و اجرای طرح ترافیکی تامین شود و نهایت همکاری با نیروی انتظامی انجام شود حتی اگر شده از جیب خودتان هزینه کنید.