کد خبر: 88867

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از آمادگی این قرارگاه برای سرمایه‌گذاری در معادن و کمک به کشاورزان جنوب استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سردار سعید محمد در جلسه امضا تفاهمنامه همکاری بین استانداری کرمان و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در زمینه لایروبی رودخانه‌ها و احداث سیل‌بند در استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اظهار داشت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در استان کرمان 72 پروژه را به اتمام رسانده است که حدود دو هزار نیروی انسانی در پروژه‌های استان کرمان در حال حاضر فعالیت می‌کنند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به اینکه در حال حاضر 10 پروژه بزرگ در استان کرمان در حال احداث داریم افزود: پروژه انتقال آب از جنوب استان به شهر کرمان در چند مرحله اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه پروژه انتقال آب از سد از سال 86 آغاز شده و روزهای پایانی خود را می‌گذراند گفت: در حال حاضر جاده جایگزین اراضی معارض مشکل پیش رو در افتتاح و آبگیری سد است.

سردار محمد با اشاره به اینکه از سد تا تونل 11 کیلومتر خط انتقال داریم که باید در دستور کار قرار بگیرد افزود: در مجموع حدود 300 میلیارد تومان از بابت این پروژه طلب داریم.

وی با بیان اینکه برای سرمایه ‌ گذاری در معادن استان اعلام آمادگی می‌کنیم چرا که نمایندگان مردم استان کرمان در مجلس نیز قبلاً این درخواست را از قرارگاه داشته‌اند ادامه داد: دو پروژه عمرانی تقاطع‌های غیرهمسطح در شهر کرمان در حال ساخت است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به اینکه امسال این قرارگاه حدود 23 میلیارد تومان محرومیت زدایی در استان انجام داده است گفت: همکاری بسیار خوبی بین شهرداری کرمان و قرارگاه وجود دارد.

وی با بیان اینکه تجهیز کارگاه استان به‌خوبی انجام شده و این کارگاه بعد از تهران دومین کارگاه مجهز در حوزه پل سازی در کشور است ادامه داد: آمادگی داریم در حوزه کشاورزی در جنوب استان وارد شویم و خدمت خوبی به کشاورزان در جنوب ارائه شود.

 

سردار محمد با اشاره به اینکه تا سقف 500 هزار هکتار با وزارت جهاد کشاورزی تفاهم همکاری داریم گفت: کرمان استان بسیار غنی است اما فقر در استان در بین مردم مشهود است و کشور دارایی‌های زیادی دارد که اگر فعال شود نیازی به نفت و فروش نفت نداریم.