کد خبر: 88873

بنیاد مستضعفان در حوزه محرومیت‌زدایی، ساخت بیمارستان، استخر، توانمندسازی ساخت و تجهیز مدارس در قلعه‌گنج اقدامات قابل توجهی انجام داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، جلسه بررسی مشکلات شهرستان قلعه‌گنج با حضور زینی‌وند استاندار کرمان، شکراللهی نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان، آیت‌اللهی‌موسوی معاون امور عمرانی استاندار، حجت‌الاسلام نجنو امام جمعه و شهسواری فرماندار قلعه‌گنج در هتل کپری این شهرستان برگزار و در این جلسه اقدامات بنیاد مستضعفان به عنوان معین اقتصادی این شهرستان بررسی شد.

سیدحسام الدین حسینی نماینده بنیاد علوی و مسئول شهرستانی طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه‌گنج در این جلسه با اشاره به اقدامات بنیاد در این شهرستان بیان کرد: بنیاد مستضعفان بیش از 140 میلیارد تومان در پروژه‌های محرومیت‌زدایی مختلف در قلعه‌گنج هزینه کرده است.

وی با بیان اینکه اقدامات اقتصاد مقاومتی انجام شده در قلعه‌گنج مورد تایید رهبر معظم انقلاب است گفت: بنیاد در ابتدای کار مطالعاتی برای توانمندی مردم در شهرستان انجام داده که تبدیل به برنامه شده است.

نماینده بنیاد علوی و مسئول شهرستانی طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه‌گنج با اشاره به اینکه حدود 4 میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان قلعه‌گنج هزینه شده است افزود: ساخت سرویس بهداشتی و مرکز بهداشت برای مردم نیز از دیگر اقدامات بنیاد مستضعفان در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه بیش از دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان برای ساخت، بازسازی و بهسازی مساجد این شهرستان اختصاص داده و هزینه شده است گفت: حدود پنج میلیارد تومان نیز برای مدارس قلعه گنج و تجهیز آنها به کامپیوتر هزینه شده است.

حسینی با اشاره به اینکه هزار نفر برای سوادآموزی حمایت شدند افزود: در ایجاد مبلمان شهری قلعه‌گنج بنیاد مستضعفان پنج میلیارد تومان اختصاص داد که کار بزرگی در ایجاد روحیه شادابی و نشاط مردم بوده است.

وی با بیان اینکه استخری با اعتبار 9 میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان در قلعه‌گنج ساخته شده که تقریبا آماده افتتاح است ادامه داد: کارخانه آهک بنیاد مستضعفان پیشرفت بسیار خوبی دارد و برای افتتاح آن نیاز به گازرسانی دارد.

نماینده بنیاد علوی و مسئول شهرستانی طرح پیشرفت و آبادانی شهرستان قلعه‌گنج با اشاره به اینکه روستاهای قلعه‌گنج تک تک بررسی و ظرفیت‌ها و مشکلات آنها مشخص شده است گفت: تاکنون 45 میلیارد تومان برای محرومیت زدایی در روستاهای این شهرستان اختصاص داده شده است.