کد خبر: 88876

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان از سرمایه‌گذاری ۷۴۹ میلیارد تومانی در پروژه‌های اقتصاد مقاومتی پنج شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، جعفر رودری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان که با موضوع 5 شهرستان جنوبی استان با حضور زینی‌وند استاندار کرمان، شکراللهی نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب و رودبارجنوب در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران 5 شهرستان جنوبی و تعدادی از مدیران استان کرمان در فرمانداری کهنوج برگزار شد اظهار داشت: نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داده که کمتر از یک ماه آینده به جنوب استان کرمان سفر کند.

وی با بیان اینکه ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی که در سفر قبل رئیس سازمان برنامه و بودجه به جنوب استان مصوب شد به نتایج خوبی رسیده افزود: این امکان وجود دارد که در این سفر نیز درخواست مجدد داده شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه خط انتقال آب از دریای عمان به جنوب استان کرمان به تصویب سند آمایش استان رسیده است گفت: اجرای این طرح باید پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در پنج شهرستان جنوبی استان کرمان اجرای 146 پروژه اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده است افزود: از این تعداد 11 پروژه جهش تولید، 9 پروژه نیپا، 59 پروژه پیشنهادی دستگاه‌های اداری جنوب استان و 25 پروژه توسط معین‌های توسعه اقتصادی احداث می‌شود.

 

رودری با اشاره به اینکه تاکنون 749 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها در پنج شهرستان جنوبی استان انجام شده است گفت: پروژه‌های جهش تولید شهرستان‌های جنوبی حدود 69 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و با توجه به سرمایه‌گذاری انجام شده تاکنون سه هزار فرصت شغلی برای این شهرستان‌ها ایجاد شده است.