کد خبر: 88893

استاندار کرمان گفت: تا زمانی که استاندار کرمان هستم اگر فردی با بشکه هم برای کرمان آب بیاورد دست او را می‌بوسم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کرمان خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم ، علی زینی‌وند در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات شهرستان‌های رفسنجان و انار که با حضور حجت‌الاسلام جلالی نماینده مردم شهرستان‌های رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان در دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان برگزار شد اظهار داشت: در شورای معادن پیگیر هستیم که معادن و صنایع بزرگ استان کرمان حساب‌های خود را به استان بیاورند.

وی با بیان اینکه اکثر این حساب‌ها در بانک ملی است که سپرده‌گذاری و گردش مالی می‌تواند به تمام شعب برسد گفت: مدیران پیگیر رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان باشد تا هم حفظ اشتغال موجود شود و هم اشتغالزایی جدید داشته باشیم.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه از احداث کارخانجات کاشی و سرامیک در استان کرمان و سرمایه‌گذاری در این حوزه استقبال می‌کنیم افزود: به سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهم تمام مدیران استان پای کار هستند و در سریع‌ترین زمان ممکن به سرمایه‌گذار باانگیزه مجوز داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از سپرده‌های استان کرمان در بانک‌های خصوصی است ادامه داد: بانک‌های خصوصی باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در استان کرمان عمل کنند و اشتغال برای ما در استان اولویت اول است و تمام بانک‌ها باید پای کار بیایند.

زینی‌وند با اشاره به اینکه استان کرمان برای ایران یک منطقه بسیار پر خاطره است گفت: بسیاری از مسئولان در آغاز انقلاب به این منطقه رفت و آمد داشته، مبنای انقلاب بوده است و در تاریخ انقلاب نقش موثر داشته است.

وی گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی گفت: سردار سلیمانی در استان کرمان پرورش یافته است و حضور این شهید بزرگوار مسئولیت همه مدیران کرمانی را سخت‌تر می‌کند.

استاندار کرمان با بیان اینکه شهرستان رفسنجان نیز یکی از شهرستان‌های مهم استان است که خیران در ساخت آن مشارکت زیادی داشته‌اند افزود: توقع نسل جوان ما با این ظرفیت‌های عظیم خیلی بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان زحمات زیادی کشیده شده اما تعریف یک هدف واحد می‌تواند ما را در بسیج امکانات کمک کند گفت: با توجه به آینده استان کرمان نیاز به توسعه زیرساخت‌ها دارد.

زینی‌وند با اشاره به اینکه آب یکی از اساسی‌ترین مشکلات استان بوده و منابع زیرزمینی آب استان در حال اتمام است ادامه داد: اجرای سند سازگاری آب استان کرمان حداقل کاری است که می‌توانیم آب موجود را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه تا زمانی که استاندار کرمان هستم اگر فردی با بشکه هم برای کرمان آب بیاورد دست او را می‌بوسم گفت: تمام پروژه‌های انتقال آب به استان کرمان با جدیت پیگیری می‌شود و انتقال این آب‌ها ممکن است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در تامین برق استان در اجرای طرح‌های توسعه‌ای در سال‌های آینده نیز مشکل داریم افزود: ظرفیت تولید برق در حوزه نیروگاه بادی و خورشیدی و احداث نیروگاه سیکل ترکیبی وجود دارد که باید از تمام این ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی با بیان اینکه نیاز به گاز از دیگر مشکلات زیرساختی استان است که پیگیری می‌شود ادامه داد: احداث و توسعه راه‌ها و جاده‌ها در استان ضرورت دارد و از شاخصه‌های توسعه در هر منطقه راه است.

زینی‌وند با اشاره به اینکه توسعه ریلی استان ضرورت است تا با حمل و نقل ریلی مشکلات جابه‌جایی کالاها و مواد معدنی برطرف شود افزود: اعتبار صنایع و معادن بزرگ در استان در بازار سرمایه یک ظرفیت عظیم است که باید در خدمت توسعه استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه توسعه پارک علم و فناوری استان و همچنین تغییر ساختار مدیریتی آن را پیگیری خواهیم کرد گفت: پارک علم و فناوری موجود استان نسبت به شهرهای کوچک کشور بدون تعارف عقب‌تر است.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه در صادرات پسته رفسنجان باید منسجم عمل شود و خوشه پسته رفسنجان باید از مهم‌ترین خوشه‌های کشور باشد افزود: یک قطره از آب فاضلاب استان کرمان نباید هدر رود و این آب باید مدیریت شود.

وی با تأکید بر اینکه از ظرفیت‌های استان باید به‌صورت کامل استفاده شود و نباید معطل بماند گفت: پایان دولت یک دوران طلایی است و باید طرح‌های در آستانه تکمیل در پایان دولت به بهره‌برداری برسد و برای آنها اعتبار جذب خواهیم کرد.

جلیل کاربخش رئیس دفتر نمایندگی اتاق کرمان در شهرستان رفسنجان با بیان اینکه تامین مالی مشکل اصلی واحدهای تولید در استان کرمان است اظهار داشت: نهضت صنعتی شدن در شهرستان رفسنجان انجام شده و طرح رویش برای شهرستان رفسنجان تهیه شده که در راستای توسعه صنعت شهرستان است.