کد خبر: 11643

قبله یاب آنلاین، سرویس تحت وب مناسبی است که به کمک نقشه ماهواره ای، زاویه دقیق ایستادن به سمت قبله در هر نقطه دنیا را به کاربران نشان می دهد.

  قبله یاب آنلاین که به همت مرکز مطالعات پژوهشی فلکی و نجومی تهیه شده است، این قابلیت را دارد تا زاویه قبله هر نقطه از جهان را بدون ضریب خطا با نشان دادن یک خط قرمز رنگ، به صورت مستقیم از نقطه مورد نظر به کعبه متصل کرده و به کاربر ارائه کند.

بسیاری از کاربران ممکن است قصد این را داشته باشند تا قبله دقیق مکانی که در آن قرار دارند، را به دست آورند اما به دلیل نبود قبله نما یا وجود آهن های بسیار در ساختمان ها قبله نما به صورت دقیق عمل نکند.

مرکز مطالعات پژوهشی فلکی و نجومی در اقدامی یک صفحه اینترنتی را ایجاد کرده است تا دقیقا از محل مورد نظر کاربر به بیت الله الحرام خطی را رسم کرده و به این شکل، جهت قبله را با ذکر زاویه اعلام می کند. همچنین از دیگر امکانات این سایت، نمایش فاصله محل مورد نظر تا کعبه است.

گفتنی است؛ برای جستجوی جهت قبله به دو روش می توان عمل کرد اول آنکه یافتن محل کاربر روی نقشه و روش دوم که سریع تر و موثرتر می باشد، جست وجو در قسمت مربوط به آن است به همین دلیل کاربر باید از ویرگول انگلیسی استفاده کند.

ورود به قبله یاب آنلاین