کد خبر: 26180

مجید سعیدی، فتوژورنالیست ایرانی برنده جایزه دوم یکی از گرایش های مسابقه عکاسی خبری انجمن ملی عکاسان خبری (NPPA) در سال ۲۰۱۳ شد.

  این مسابقه بین المللی ژورنالیستی در چهار بخش عکاسی ، ویدئو، مولتی مدیا و ادیت برگزار می شود که هر یک از این بخش ها دارای زیرمجموعه های موضوعی و تخصصی هستند.

در این میان مجید سعیدی با مجموعه ای شامل ۱۲ فریم به نام « بدنسازی در افغانستان» موفق به کسب جایزه دوم در بخش عکاسی با گرایش مجموعه عکس ورزشی شده است.

این عکاس خبری ایرانی در این مجموعه که پیش از این موفق به کسب مدال طلای نهمین دوره مسابقه بین المللی عکس خبری چین هم شده بود، به علاقه روزافزون جوانان افغان به ورزش بدنسازی می پردازد که بیشتر تحت تاثیر قهرمانان و الگوهای ارائه شده در فیلم های هالیوودی به این رشته روی می آورند.

امسال هیات داوران بخش عکاسی این مسابقه از سه نفر تشکیل شده بود که کار داوری آثار را در مدرسه ارتباطات دیداری دانشگاه اوهایو انجام دادند.

فهرست کامل برگزیدگان هر چهار بخش این دوره از مسابقه را می توانید اینجا ببینید.

در این فهرست عنوان فتوژورنالیست برتر سال ۲۰۱۳ این مسابقه از آنRJ Sangosti از نشریه دنورپست شده است.

انجمن ملی عکاسان خبری یا NPPA در سال ۱۹۴۶ با انتشار نشریه ای در بوستون ایالت ماساچوست در آمریکا تاسیس شد.

در سال های اولیه بیشتر در راستای ایجاد ارتباط بهتر میان دولت و اعضای رسانه های عرصه روزنامه نگاری تصویری فعالیت می کرد.

این انجمن امروز در شهر دورهام ایالت کارولینای شمالی مستقر است و هدف خود را کمک به بهبود شرایط کاری و گسترش فعالیت های خبری تصویری در عصر اینترنت عنوان می کند.

برپایی این مسابقه، اهدای بورسیه و آموزش عکاسی خبری و دیگر اشکال روزنامه نگاری تصویری مانند مولتی مدیا و ویدئو از فعالیت های سال های اخیر این انجمن بوده است.