کد خبر: 40331

به مناسبت هفته دفاع مقدس:

عکس>  عکاسان- همشهری آنلاین: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس" جاودانه های تاریخ" گشایش می یابد و نشست تخصصی" عکاسی جنگ" با حضور محمد حسین حیدری و جمعی از هنرمندان و علاقمندان در شرکت فرهنگ فیلم تهران برگزار می شود.

به گزارش همشهری آنلاین، در این نمایشگاه که روز یکشنبه ۳۱ شهریور ماه بازگشایی می شود، ۴۰ قاب عکس از حضور رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس در منطقه های مختلف کشور از جمله فکه، خرمشهر، شلمچه، دزفول، اندیمشک، دهلاویه و… در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

این نمایشگاه حاصل تلاش هنرمندان عرصه دفاع مقدس از ثبت لحظه های جاودان تا آماده سازی و نشر است.

شرکت فرهنگ فیلم تهران، هدف از برگزاری این نمایشگاه را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و رزمندگان و همچنین ادای احترام به حماسه سازان دفاع مقدس عنوان کرده است.

همزمان با برپایی این نمایشگاه، پنجمین نشست از سلسله نشست های باشگاه هنرمندان فرهنگ فیلم تهران نیز با حضور محمدحسین حیدری از عکاسان پیشکسوت دفاع مقدس در استودیو فرهنگ فیلم تهران برگزار می شود.

نشست فوق نیز روز یکشنبه ۳۱ شهریورماه ساعت ۱۷به نقد و بررسی عکاسی در هشت سال دفاع مقدس و جایگاه و تأثیر آن به هنر عکاسی ، چگونگی شکل گیری عکاسی جنگ و معرفی عکاسان جنگ ایران می پردازد.

علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه مورد اشاره می توانند به خیابان آفریقا، چهارراه شهید حقانی، کوچه کمان، شماره ۲۵ ساختمان مرکزی انتشارات علمی و فرهنگی" نگارخانه ایوان" مراجعه کنند.

این نمایشگاه تا ۳ شهریورماه همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۵ میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.