کد خبر: 45775

آینه وسیله ای کاربردی است که نیاز به آن همیشه دیده می شود. آینه ها کمک می کنند خودمان را ببینم اما کاری بیش از این از دستشان بر نمی آید و وسیله ای ساده به حساب می آیند.

به گزارش افکارنیوز ، از گذشته های دور انسان ها به دنبال وسیله ای بوده اند که بتوانند خودشان را در آن ببینند. آب در گذشته و آینه در زمان حاضر برای انسان ها این کار را انجام داده است ولی همیشه وسیله ای ساده بوده است و کاربردی جز مشاهده کردن اجسام نداشته است.

" روبرت گرین کوفکی" طراحی است که آینه ها را از یک وسیله ساده به وسیله ای کاربردی تبدیل کرده است که می توان از آن در هر نقطه ای استفاده کرد و کارهای جانبی بسیاری را انجام می دهد. به طور کلی این آینه از یک جسم ساده به وسیله ای هوشمند تبدیل شده است.


این آینه که" ورژن ۲" نامگذاری شده است دارای یک هوش مصنوعی قدرتمند است که کارها را کنترل می کند. بر روی این آینه یک دوربین برای تشخیص صورت، میکروفن مخصوص فرمان صوتی و سنسورهای حرکتی قرار گرفته است.

آینه" ورژن۲" توانایی آن را دارد تا صورت فرد را تشخیص داده و آهنگ یا فیلم محبوب او را نمایش دهد همچنین این آینه آخرین اطلاعات خبری یا آب و هوایی را در اختیار فرد مقابلش قرار می دهد.

این آینه به قدری هوشمند است که می تواند هوای اتاق یا نورآن را تنظیم کند. آینه ورژن ۲ طرحی است که تا به حال جوایز زیادی دریافت کرده است و شرکت های بسیاری به دنبال پیاده کردن این ایده هستند.