کد خبر: 46903

سیب غنی از کوئرستین، یک آنتی اکسیدان است که بدنتان را برای مبارزه با بیماری ها تقویت می کند. طبق تحقیقاتی در دانشگاه ایالتی آپالاچی، فقط ۵درصد از کسانی که به عفونت تنفسی دچار هستند با مصرف کورستین در طی یک دوره دو هفته ای بهبود نیافتند.

ملت ایران: پنیر پارمسان برای تقویت استخوان و کلسیم برای جلوگیری از پوکی استخوان مفید می باشد. ماست و شیر بدون چربی نیز بسیار مفیدند، اما چه کسی آنها را سه بار در روز مصرف می کند؟

پنیر پارمسان رادر رژیم غذایی تان جای دهید، در هر اونس پنیر ۳۴۰گرم کلسیم وجود دارد، در حالی که در پنیر معمولی ۲۰۰ گرم موجود است.

سیب

سیب غنی از کوئرستین، یک آنتی اکسیدان است که بدنتان را برای مبارزه با بیماری ها تقویت می کند. طبق تحقیقاتی در دانشگاه ایالتی آپالاچی، فقط ۵درصد از کسانی که به عفونت تنفسی دچار هستند با مصرف کورستین در طی یک دوره دو هفته ای بهبود نیافتند.

عدس منبع آهن

یک فنجان آهن پخته شده ۳۰ در صد از آهن مورد نیاز روزانه شما را تامین می کند. ۱۲ در صد از خانم ها با کمبود آهن مواجه هستند و این باعث کم خونی در آنها می شود. افراد کم خون، مهارت های جسمانی ضعیفی دارند.

کلم بروکلی

یک فنجان کلم بروکلی شامل ۱۰۰ درصد ویتامین c برای تولید کلاژن می باشد، که خاصیت ارتجاعی به پوست شما می دهد. تامی لاکاتوس دراین باره می گوید: کلم بروکلی همچنین غنی از بتا کاروتن (ویتامین A) می باشد، این ویتامین به گردش سلول ها کمک و سلول های تازه را جایگزین سلول های قدیمی پوست می کند.

سیب زمینی

سیب زمینی با نشاسته فراوان خود به مبارزه با چربی می پردازد و به کنترل وزن شما کمک می کند. یک سیب زمینی با پوست شامل ۱۰۰ کالری می باشد و پتاسیم آن، با پایین آوردن فشار خون شما باعث بهبود بیماری های قلبی تان می شود.

اسفناج

اسفناج سرشار از ویتامین k و همچنین شامل کلسیم و منیزیم می باشد. خوردن اسفناج باعث می شود که شما وقتی مسن تر شدید استخوان هایتان به راحتی نشکنند. یک فنجان اسفناج ۷ کالری دارد.

شکلات تلخ

پژوهشگران اروپایی نشان دادند افرادی که هر روز یک اونس و نیم شکلات تلخ که شامل ۲۰۰ کالری می باشد مصرف می کنند، به مدت دو هفته بدنشان کورتیزول تولید نخواهد کرد و هیچ گونه استرس نخواهند داشت. کورتیزل باعث افزایش فشار خون می شود و با افزایش مداوم آن خطر ابتلا به افسردگی، چاقی، بیماری های قلبی و دیگر بیماری ها کم می شود.

قارچ

طبق تحقیقات ۶۴درصد از زنانی که تنها یک سوم قارچ خام را روزانه مصرف می کنند، به سرطان سینه مبتلا نمی شوند. تحقیقات دیگر نشان می دهد که قارچ باعث کاهش آروماتاز، پروتئینی که تولید استروژن می کند، می شود. استروژن عامل عمده سرطان سینه می باشد.

ساردین

این نوع ماهی که کمی تند می باشد، منبع خوبی از امگا۳ است و باعث کاهش التهاب می شود که می تواند منجر به انسداد عروق شود. همچنین باعث جلوگیری از لخته شدن خون می شود و رگ های خونی را نرم و انعطاف پذیر نگه می دارد و میزان ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را بسیار کاهش می دهد. ۳اونس ماهی حدود ۳/۱ گرم امگا ۳ دارد (حدود ۱ گرم در روز لازم می باشد) .

آووکادو

آووکادو با چربی اشباع نشده، به کم کردن وزن کمک می کند. در یک مطالعه: افراد با رژیم ۲۳ درصد کالری در روز، حدود ۵ پوند بیشتر از افرادی با رژیم غذایی کربوهیدرات بالا و چربی پایین، وزن کم کردند.

منبع: روزنامه آرمان