کد خبر: 71461

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس اعلام کرد

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۱۰ سرمایه‌گذار برای حضور در شهرستان بافت و سرمایه‌گذاری قول مساعد داده‌اند.

به گزارش کرمان خبر، علیرضا منظری‌توکلی ظهر امروز در جلسه پرسش و پاسخ در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه دانشگاه آزاد بافت در ارتباط با تعیین تکلیف قبولی‌های آزمون استخدامی استانداری اظهار داشت: در آزمون استخدامی که دولت در سال 91 برگزار کرد، 18 هزار نفر شرکت کرده بودند که 766 نفر به صورت قانونی و با گزینش قبول شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه روند آزمون و گزینش‌ها کاملا قانونی بوده است در جلسه‌ای که با معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور داشتیم، استخدام را بلامانع اعلام کرده‌اند، اما مشکل کمبود اعتبار است.

منظری‌توکلی افزود: معاون رئیس جمهور در این جلسه مکتوب کردند اداراتی که پول دارند و می‌توانند برای قبول‌شدگان حکم بزنند و اداراتی که نمی‌توانند این هزینه را تامین کنند از اسفند ماه سال جاری حکم بزنند تا سال آینده در ردیف بودجه قرار بگیرند.

وی در رابطه با مسائل شهرستان افزود: از عید نوروز تاکنون بیش از 100 سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در بافت آورده‌ایم و بیش از 10 نفر آنان قول مساعد برای همکاری داده‌اند.

منظری‌توکلی عنوان کرد: مهمترین منبع درآمد و اشتغال سه شهرستان بافت، ارزوئیه و رابر بخش کشاورزی است به همین دلیل باید در راستای بهینه‌سازی، ارتقا و صنعتی شدن آن گام برداشت.

وی تصریح کرد: پیگیری تعداد 375 طرح توسعه کشاورزی شهرستان بافت‌ به مبلغ 149 میلیارد ریال و اشتغالزایی 461 نفر به طور مستقیم و حدود 900 نفر به طور غیر مستقیم که خود سبب افزایش محصولات کشاورزی و باغی و دامداری شده است.

نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیری تکمیل و راه‌اندازی مجدد مرکز تحقیقات بز کُرکی در شهر بافت، پیگیری اجرای 350 طرح توسعه کشاورزی در شهر رابر با هزینه‌ای معادل 11 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی مستقیم 420 نفر و 800 نفر به طور غیر مستقیم گوشه‌ای از اقدامات کشاورزی صورت گرفته در شهرستان بافت بوده است.

منظری‌توکلی خاطرنشان کرد: در بخش آموزش عالی پیگیری تأسیس موسسه آموزش عالی سلامت بافت و پیگیری افزایش رشته‌های آموزشکده امام حسین(ع) بافت و در دانشگاه آزاد بافت آموزش دکترا و در دانشگاه پیام‌نور افزودن کارشناسی ارشد بوده است.

وی اذعان داشت: در بخش‌های مختلف تلاش‌های بسیار شده است، برای فروکروم بافت، احداث کارخانه پنل‌های خورشیدی، کارخانه فولاد بافت و ... تلاش بسیار شده و به لطف خدا محقق می‌شوند، اما توسعه و رشد به تدریج است و نیاز به زمان دارد.

منظری‌توکلی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان که چرا بیشتر مسئولان بافت غیر بومی‌اند، خاطرنشان کرد: از استاندار کرمان و تمام مدیران کل تقاضا کرده‌ام که مسئولان این شهرستان را بومی بگذارید، چرا نباید در شهرستان و استان کرمان از نخبگان بافت استفاده نشود.

منبع: فارس