کد خبر: 71485

با انجام گشت‌ و بازرسی، پرونده های افراد متخلف انبارهای مذکور تکمیل و جهت صدور و اجرای حکم به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال گردید.

به گزارش ;کرمان خبر، محمود سلطانی زاده اظهار داشت: انبارهای احتکار شده حاوی انواع کالاهای اساسی بوده است .
سلطانی زاده ریاست سازمان صنعت معدن و تجارت اعلام داشت: اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و نظر به اینکه اعمال سیاست‌های قیمتی در راستای کنترل و پایش و رصد بازار و همچنین نظارت بر عملکرد واحدهای تولیدی و صنفی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و نیز حوزه های بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان به مرحله اجرا گذاشته شده است.
وی افزود: به لحاظ اینکه نظارت و بازرسی بر محل‌ها و انبارهای ذخیره سازی کالا در راستای موجودی کالا در سطح استان کرمان و کشور از اولویت و اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ به همین منظور با توجه به گزارش‌های دریافتی و انجام فعالیت‌های نظارتی تعداد پنج انبار در شهرستانهای کرمان و انار که توسط افراد سودجو اقدام به نگهداری کالا به منظور افزایش قیمت و نیز اخلال در سیستم توزیع کالا نموده بودند با همکاری و انجام گشت‌های مشترک این سازمان و اداره کل تعزیرات حکومتی کشف و به عنوان تخلف احتکار، پرونده های افراد متخلف انبارهای مذکور تکمیل و جهت صدور و اجرای حکم به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال گردید .
سلطانی زاده اظهار داشت: انبارهای احتکار شده حاوی انواع کالاهای اساسی بوده است .
وی از تمامی مردم متدین استان کرمان درخواست نموده در صورت مشاهده هرگونه تخلفات اقتصادی اعم از گرانفروشی، احتکار، کم فروشی، عدم درج قیمت، تقلب، عدم صدور فاکتور، فروش اجباری کالا به همراه کالایی دیگر عرضه خارج از شبکه و .... در واحدهای صنفی توزیعی ، تولیدی و خدمات فنی مراتب را سریعاً با شماره تلفن 124 ستاد خبری سازمان صنعت معدن و تجارت استان کرمان و یا ادارات تابعه در شهرستان مربوطه اطلاع دهند .