کد خبر: 71486

فرماندار کرمان:

متاسفانه زلزله سال ۶۰ جلوی برخی پیشرفت های بخش را گرفت ولی با استفاده از امکانات موجود در منطقه در زمینه کشاورزی، صنایع و غیره می توان این وقفه را جبران کرد.

به گزارش کرمان خبر  : ˈمحمدعلی توحیدیˈ، در آیین تودیع و معارفه بخشدار جدید گلباف افزود: تمام زیرساخت های لازم، به جز گاز در این بخش وجود دارد اما سرمایه گذاری و مشارکت مردم سبب رشد این منطقه می شود.

وی ادامه داد: متاسفانه زلزله سال 60 جلوی برخی پیشرفت های بخش را گرفت ولی با استفاده از امکانات موجود در منطقه در زمینه کشاورزی، صنایع و غیره می توان این وقفه را جبران کرد.

توحیدی، افزود: برای پیشرفت شهر باید وضعیت اقتصادی مردم را بالا برد و در اینصورت مسوولان نیز می توانند بهتر کار انجام دهند و برنامه ریزی های بلند مدت انجام دهند.

وی گفت: گلباف منطقه ای مستعد است که در زمینه کشاورزی جای کار فراوانی دارد.

رییس شورای شهر گلباف نیز ضمن بیان پاره ای از مشکلات این شهر، گفت: این بخش بر اساس تقسیمات کشوری از قدیمی ترین بخش های کشور است که همزمان با یزد به عنوان بخش مستقلی تعریف شده ولی در حال حاضر یزد به استان بزرگی تبدیل شده اما گلباف همچنان در حد یک بخش باقی مانده است.

حجت الاسلام کمالی مقدم، افزود: یکی از عواملی که سبب پیشرفت نکردن این بخش شدهف مهاجرت ساکنان آن است.

وی گفت: قالی گلباف که جزو افتخارات این شهر محسوب می شد در حال حاضر از رونق افتاده است که باید با پشتیبانی مسوولان جایگاه خود را پیدا کند.

در ادامه فرماندار کرمان ضمن تقدیر زحمات ˈحمید رضاییˈ در مدیریت بخشداری گلباف، ˈحسین سالاری شهربابکˈ را به عنوان بخشدار جدید گلباف معرفی کرد