کد خبر: 71490

استاندار کرمان:

استاندار کرمان با بیان اینکه باید در استان از سیاسی‌کاری دوری کرد، گفت: انتخاب مدیران استان کرمان با مشورت نمایندگان و علما انجام می‌شود.

به گزارش  کرمان خبر ، علیرضا رزم‌حسینی ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه فرماندار بافت، اظهار کرد: مردم ما باید در عین تدین، متمکن باشند و در جامعه‌ای که فقر باشد بلا نیز وجود دارد.

وی افزود: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید دست فرهنگ و فرهنگیان با اقتصاد و اقتصاددانان با هم گره بخورد.

استاندار کرمان با بیان اینکه باید در استان از سیاسی‌کاری دوری کرد، گفت: انتخاب مدیران استان کرمان با مشورت نمایندگان و علما انجام می‌شود.

رزم‌حسینی با اشاره به مثلث توسعه استان کرمان، تصریح کرد: اجرا کامل مثلث توسعه در استان سبب ریشه‌کن کردن فقر در استان می‌شود.

وی لازمه به بار نشستن مثلث توسعه در استان کرمان، وحدت عنوان کرد و گفت: مسئولان استان نباید اجازه دهند که بین‌شان اختلاف ایجاد شود، بلکه باید در راستای توسعه و پیشرفت استان تلاش کنند.

استاندار کرمان مثلث توسعه استان را تنها راه برون رفت فقر دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران تاکنون زحمات بسیاری را کشیده است ولی ما یک عقب ماندگی 300 ساله داریم.

رزم‌حسینی بیان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون جمعیت 825 نفر دانشجوی استان به 171 هزار دانشجو افزایش یافته و تعداد دانشگاه‌های نیز از  یک مرکز آموزش عالی به 110 مرکز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های زیادی وجود دارد، خاطرنشان کرد: منابع دولت محدود است ولی افراد باید خودشان را نشان دهند.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه دولت باید زمینه ایجاد اشتغال را برای جوانان تحصیل کرده فراهم کند، بیان کرد: شرایط امروز با رهنمودهای رهبری بسیار امیدوار کننده است.

رزم‌حسینی با بیان اینکه علما نیز باید در راستای نهادینه کردن فرهنگ در جامعه تلاش کنند، خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران مسیر عزتمندی در دنیا را پیش گرفته است.