کد خبر: 71533

شهردار کرمان:

شهردار کرمان گفت: مبارزه جدی با حاشیه‌نشینی در شهر کرمان ادامه دارد و با تمام توان در برابر سودجویان می‌ایستیم.

به گزارش کرمان خبر، ابوالقاسم سیف‌اللهی امشب در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان اظهار داشت: مبارزه جدی با حاشیه‌نشینی در شهر کرمان ادامه دارد و با تمام توان در برابر سودجویان می‌ایستیم، زیرا حاشیه‌نشینی یک بحث جدی در شهر کرمان است.

وی بیان داشت: نگاه نظارتی شوراهای اسلامی شهر بهترین نوع نگاه است و این مجموعه‌ها باید بر عملکرد شهرداری‌ها نظارت داشته باشند و اعضای شوراها می‌توانند، سئوال‌های خود را به صورت کتبی و شفاهی از شهرداران بپرسند.

شهردار کرمان ادامه داد: در بعضی از جلسه‌های اعضای شوراهای اسلامی شهر با مسئولان یکسری تکالیف جدید برای شهرداری ایجاد می‌شود که نیاز به منابع مالی و اعتباری دارد و اعضای شورا باید این مسئله را مدنظر قرار دهند.

سیف‌اللهی تصریح کرد: حاشیه‌نشینی یک بحث جدی در شهر کرمان است و یکسری افراد در آلونک‌های حاشیه‌های شهر در حال زندگی هستند و حاشیه‌نشینی موجب بروز مشکلات امنیتی، بهداشتی و ... برای شهروندان می‌شود.

وی افزود: سهل‌انگاری و زمین‌خواری از مهمترین دلایل ایجاد حاشیه‌نشینی در شهر کرمان است و بیشتر مشکلات در زمان تغییر شهردار و یا استاندار روی داده است.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه مسئولان شهری هم مانند اعضای شورای شهر و یا شهروندان چاله‌های شهر را به خوبی مشاهده می‌کنند، ادامه داد: ما باید به این موضوع هم فکر کنیم که چه میزان پول برای خرید آسفالت در شهرداری کرمان داریم و واقعیت‌های کار شهرداری را ببینیم.

سیف‌اللهی اظهار داشت: اتوبوسرانی کرمان بیش از 200 دستگاه خودرو دارد که از این تعداد 160 دستگاه اتوبوس فعال است و سازمان اتوبوسرانی شرایط خوبی ندارد.