کد خبر: 71572

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در قانون بودجه سال 93 به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می‌شود پروژه‌های نیمه‌تمام را با مشارکت خیران تکمیل کند.

به گزارش کرمان خبر، محمدمهدی زاهدی ظهر امروز در شانزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان کرمان اظهار داشت: ما هنوز در استان کرمان مدرسه کپری و کانکسی داریم.

وی افزود: حضور جهادگران خیر مدرسه‌ساز در استان بسیار غنیمت است که همه با هم کمک کنیم در مدت کوتاهی دیگر شاهد باشیم مدرسه کانکسی و کپری نه‌تنها در این استان بلکه در دیگر استان‌های کشور شاهد نباشیم.

زاهدی عنوان کرد: ممکن است به لحاظ ساختار عشایری و کوچ‌هایی که صورت می‌گیرد، در جاهایی مدرسه کپری اجتناب‌ناپذیر باشد، اما آن هم تا جایی که نیاز است باید تمهیداتی بیندیشیم تا مشکلات مدارس برطرف شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون بودجه سال 93 به ویژه در بند «ب» تبصره 13 دست را برای همکاری خیران مدرسه‌ساز با وزارت آموزش و پرورش باز گذاشته است.

وی گفت: در تبصره 13 به وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان اجازه داده می‌شود پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی خود را بر اساس آیین‌نامه اجرایی که به پیشنهاد وزارتخانه‌های مذکور و تایید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به تصویب هیئت وزیران می‌رسد با استفاده از مشارکت خیران تکمیل کنند.

زاهدی تصریح کرد: این بند و قانون بسیار کارساز است، برخی مدارس نیمه‌تمام در کشور داریم که دولت آغاز کرده و به لحاظ اینکه بودجه آن نمی‌رسد، رها شده‌اند و در تمام استان‌های کشور این مدرسه‌ها وجود دارند.

وی گفت: اگر خیران در این زمینه مشارکت کنند به سرعت خیلی از پروژه‌های ناتمامی که در استان‌ها وجود دارد، به اتمام می‌رسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: به تمام دستگاه‌های اجرایی اجازه داده می‌شود نسبت به واگذاری واحدهای خدمت‌رسانی خود به بخش غیردولتی صاحب صلاحیت اقدام کنند.

زاهدی خاطرنشان کرد: خیرانی که پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل کنند، می‌توانند این پروژه را به هر نامی که دوست دارند، نامگذاری کنند.