کد خبر: 71603

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: 50 جشن محوری در ایام اعیاد شعبانیه در شهر کرمان برنامه ریزی شده است. ستاد شعبانیه روز یکشنبه با حضور جمعی از متولیان امر برای برنامه ریزی و برگزاری جشن های این ایام تشکیل جلسه داد.

به گزارش کرمان خبر؛ ˈمهدی صدفیˈ، ماه شعبان را فرصتی برای معرفت افزایی دانست و اظهار کرد: باید در این ماه بیش از سایر زمان ها نسبت به شناخت امام زمان (عج) همت کنیم.

وی ماه شعبان را فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ غنی مهدویت عنوان کرد و ادامه داد: جوانان ما تشنه معارف دینی و فرهنگ غنی مهدوی هستند.

وی گفت: با برگزاری جشن های اعیاد شعبانیه می توان ارادت خود را همانند گذشته به ائمه اطهار و امام زمان (عج) به جهانیان نشان دهیم.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با بیان اینکه ملت ایران در همه ادوار و زمان ها به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ارادت خاص داشته اند، گفت: ستاد شعبانیه نیز بصورت خودجوش و به طور کامل مردمی است.

وی ادامه داد: دستورالعملی برای ستاد شعبانیه نوشته نشده است و این مردم هستند که به صورت خودجوش و با میل و علاقه این جشن ها را برگزار می کنند.

مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان، گفت: جشن میلاد امام زمان (عج) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، با رویکرد ترویج مهدویت در جامعه و در راستای شناخت و معرفت هرچه بیشتر امام زمان (عج) برگزار می شود.

صدفی ادامه داد: لازم است وظیفه خود و مسیر حرکت را بشناسیم تا با دشمنان دین و امام زمان (عج) که با فرهنگ مهدویت مقابله می کنند، مبارزه کنیم.

مسوول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان، جشن های اعیاد شعبانیه را نمادی از عشق، معرفت و ارادت به ائمه معصومین (ع) و وحدت و همدلی مردم در تعظیم شعائر مذهبی دانست.

وی ادامه داد: ساماندهی و سامان بخشی جشن های شعبانیه که جزء جشن های نادری است که همه قشرهای مردم حضور دارند از جمله وظایف ستاد شعبانیه است.

صدفی، تصریح کرد: ستاد شعبانیه در راستای ساماندهی، هماهنگی و بهره برداری هرچه بیشتر از جشن های مذهبی و مقابله با ناهنجاری ها در این آیین فعالیت می کند.

وی گفت: جشن های شعبانیه در مساجد، تکایا و حسینه ها برگزار می شود و در برخی مساجد به صورت محوری آیین جشن برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه کنگره و یادواره های جشن های شعبانیه در قالب علمی، هنری، فرهنگی، ورزشی، نمایشگاهی، رسانه ای و غیره برگزار می شود، افزود: نمایشگاه عکس، مسابقات کتابخوانی، نشست های پرسش و پاسخ، برگزاری شب شعر، مسابقات ورزشی و غیره از جمله برنامه های جشن های شعبانیه در استان کرمان است.