کد خبر: 71642

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان مطرح کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به مرگ یک زن بر اثر بیماری کرونا در کرمان،گفت: این بیماری از کشورهای حاشیه خلیج فارس به کشور وارد شده و بیشتر در میان افرادی که به این نقاط سفر داشته‌اند مشاهده می‌شود.

به گزارش کرمان خبر ،علی اکبر حق دوست  گفت‌: این بیمار 53 ساله چندین روز تحت درمان قرار داشت اما با وجود همه اقدامات پزشکی به سبب وخامت اوضاع و بدحالی درگذشت.

وی با تاکید بر اینکه از مردم استان کرمان درخواست می‌شود آرامش خود را در برابر این بیماری حفظ کنند، بیان کرد: خانواده این فرد فوت شده هیچ نگرانی درباره انتقال این ویروس در هنگام برگزاری مراسم کفن و دفن نداشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه چندی پیش خواهر این بیمار فوت شده نیز مبتلا به کرونا شده بود، افزود: خوشبختانه این فرد پس از چند روز بستری در بیمارستان، ترخیص شد.

حق‌دوست تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضرمسئله شیوع بیماری کرونا در کرمان نگرانی‌هایی را در بین مردم این خطه به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه علائم بیماری کرونا بسیار شبیه آنفولانزا است، افزود: نمی‌توان هر فرد مبتلا به بیماری انفولانزا را مشکوک به داشتن این بیماری دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه برخی از رسانه‌ها از ابتلای 6 نفر یا بیشتر به بیماری کرونا در کرمان خبر داده‌اند،گفت: این افراد در حال حاضر مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند و هنوز هیچ مسئله‌ای قطعی نیست.

حق‌دوست با تأکید بر اینکه در حال حاضر منتظر ارسال جواب آزمایشات از تهران هستیم، تصریح‌کرد: به زودی نتایج این آزمایشات مشخص و اعلام می‌شود.

وی بیان‌کرد: این بیماری از کشورهای حاشیه خلیج فارس به کشور وارد شده و بیشتر در میان افرادی که به این کشورهای سفر داشته و بیش از 10 روز علائم آنفلوانزا در آنها مشاهد شود، قطعیت دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خواهان رعایت اصول اولیه بهداشتی از سوی مردم شد و خاطرنشان کرد: شست‌وشوی مرتب دست‌ها، عدم روبوسی، استفاده  از ماسک و غیره می‌تواند در پیشگیری از این بیماری موثر باشد.