کد خبر: 71670

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وابستگی صنعت بیمه کشور به دولت و عدم خدمات بهتر بیمه‌ای، گفت: اصلاح ساختار سازمان تامین اجتماعی کشور ضروری است.

به گزارش کرمان خبر ، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به جایگاه بیمه در ایران اظهار داشت: ساختار سازمان تامین اجتماعی کشور مورد مغفول مانده و به دلیل ساختار ضعیف و وابستگی این سازمان به دولت، ارائه خدمات در این سازمان هم مناسب نیست.

وی با اشاره به اینکه بیمه‌ها در دنیا به دو صورت ارائه خدمات اجتماعی و بازرگانی فعالیت می‌کنند، افزود: سازمان تامین اجتماعی کشور یکی از مجموعه‌های بزرگ اقتصادی کشور است که می‌تواند با فعالیت اقتصادی بسیاری از مشکلات این حوزه را رفع کند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی، کارگران و کارفرمایان هستند، وقتی کارفرمایان 23 درصد و کارگران هفت درصد به این سازمان حق بیمه پرداخت می‌کنند چرا نباید توسط خودشان اداره شود.

پورابراهیمی افزود: در هیچ جای دنیا این سازمان توسط دولت اداره نمی‌شود در حالی که در کشور ما تامین اجتماعی از مردم است، اما توسط دولت اداره می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه هر جا دولت تصدی‌گری کند، فعالیت‌های اقتصادی کاهش پیدا می‌کند، گفت: در قانون برنامه پنجم آمده است که می‌شود، سازمانی شبیه این سازمان در کشور تاسیس کرد تا با تامین اجتماعی رقابت کند.

پورابراهیمی تصریح کرد: به دلیل انحصاری بودن این بیمه، صنعت بیمه کشور دچار چالش شده است.

وی با بیان اینکه اصلاح ساختار در این سازمان و در مجموع صنعت بیمه کشور بسیار ضروری است، تاکید کرد: با ورود صنعت بیمه در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری می‌شود به اقتصاد کشور هم کمک کرد.