کد خبر: 71717

دریای عظیم خدمات سربازان گمنام امام زمان(عج) در کرمان

دستگیری جاسوس MI6 انگلیس، انهدام یک شبکه پیچیده امنیتی رسانه‌ای و وارد کردن خسارت 60 میلیارد ریالی به سوداگران تنها قطره‌ای از دریای عظیم خدمات سربازان گمنام امام زمان (عج) در کرمان است.

به گزارش کرمان خبر ، اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) استان کرمان نشان می‌دهد که این سربازان جزو نیروهای شاخص کشور هستند و دستگیری جاسوس MI6 انگلیس، انهدام یک شبکه پیچیده امنیتی رسانه‌ای و وارد کردن خسارت 60 میلیارد ریالی به سوداگران تنها قطره‌ای از دریای عظیم خدمات سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان کرمان است.

طعم خوش گمنامی در سربازخانه امام زمان (عج)

گمنامی در فرهنگ ایرانی و اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، زیرا انسان زمانی که به‌دور از ریا و مخلصانه اقدام به کاری می‌کند در نزد خداوند جایگاه ویژه‌ای دارد، سربازان گمنام امام زمان (عج) در زمره افرادی هستند که اقدامات آنها منجر به تامین امنیت، آسایش و رفاه ما می‌شود، این افراد به دور از هرگونه خودنمایی و غرور کاذب در راه اعتلای ایران اسلامی و امنیت ملت ایران گام برمی‌دارند.

خبرگزاری فارس در کرمان به مناسبت نیمه شعبان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) در راستای ارج نهادن به تلاش‌های صادقانه و موثر سربازان گمنام در دیار کریمان بخشی از فعالیت‌های این ماموران طی یک سال گذشته را بازنشر می‌کند.

اقدامات اطلاعاتی متعدد در راستای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، دستگیری جاسوس‌های سرویس‌های اطلاعاتی، انجام اقدامات متعدد صیانتی، توجیهی و بازدارنده در حوزه‌های فرهنگ و هنر و انجام اقدامات حمایتی و صیانتی در راستای مبحث سرمایه‌گذاری در استان کرمان صورت گرفته است.

همچنین ممانعت از رانت‌خواری اقتصادی و بستن قراردادهای ناسالم، هلاکت 15 نفر از باندهای مسلحانه قاچاق و وابسته به گروهک تروریستی جندالشیطان، ضربه به باندهای جعل و غصب در حوزه اتباع بیگانه، ضربه به باندهای عمده زمین‌خواری و باز پس‌گیری چند هکتار زمین متصرف شده، ضربه به باندهای کلان اخلال در نظام اقتصادی و بانکی کشور، دستگیری باندهای سرقت مسلحانه، جعل و سوءاستفاده‌های متعدد و سالم‌سازی چند محیط اداری و ضربه به گروه‌های مسلح شرارت و موادمخدر از دیگر اقدامات سربازان گمنام استان کرمان به شمار می‌رود.

دستگیری جاسوس MI6 در کرمان

پس از چند ماه فعالیت اطلاعاتی پیچیده با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) یک جاسوس MI6 در کرمان شناسایی و دستگیر شد.

این جاسوس در 11 نوبت در داخل و خارج از کشور به صورت حضوری با افسران اطلاعاتی کشور انگلیس ارتباط برقرار کرده و در هر ملاقات نیز اطلاعات مورد نظر سرویس جاسوسی مذکور را تحویل داده و البته یکسری راهکارهایی را بر علیه منافع جمهوری اسلامی ایران از سرویس اطلاعاتی انگلیس اخذ کرده است.

همچنین جاسوس دستگیر شده با چهار افسر اطلاعاتی ارتباط داشته و با هدایت و آموزش‌های این افسران، اطلاعات خواسته شده و مورد نظر آنها را جمع‌آوری و سپس به کشور مبدا جاسوسی منتقل کرده است.

نارنجی‌های گرفتار در پنجه‌های فولادین سربازان گمنام (عج)

با تلاش معاونت اطلاعات سپاه ثارالله استان کرمان 16 نفر از فعالان سایبری مرتبط با بیگانگان شناسایی شدند. اتهام این افراد که در قالب یک شبکه پیچیده امنیتی رسانه‌ای فعالیت می‌کردند، اقدام علیه امنیت ملی از طریق همکاری با شبکه‌های بیگانه و طراحی سایت و تولید محتوا برای سایت‌های ضد انقلاب به منظور براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند که مستندات جمع‌آوری شده و اطلاعات اولیه به دست آمده از بازجویی متهمان نشان دهنده و تصدیق کننده تمام اتهامات وارده بر این افراد است.

برقراری ارتباط با اعضای شبکه‌های رسانه‌ای معاند نظام اسلامی و طراحی و به روزرسانی سایت‌های آموزشی شهروند خبرنگار به سفارش شبکه‌های خبری غربی و دریافت بودجه از آنان از دیگر فعالیت‌های متهمان سایت نارنجی است.

اعضای اصلی این باند ارتباط نزدیک و همکاری زیادی با ضد انقلاب خارج‌نشین نیز داشته و خط و مشی اصلی خود را از افراد فراری خارج‌نشین می‌گرفتند.

ضربه مهلک سربازان گمنام کرمان به قاچاقچیان کالاهای 160 میلیارد ریالی

همچنین تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) استان کرمان در کشف یک محموله بزرگ قاچاق کالا منجر به تشکیل پرونده 160 میلیارد ریالی قاچاق کالا شد.

در این پرونده چهار نفر از کارمندان پست با تبانی با یک تاجر در تهران اقدام به حمل کالا از بندرعباس به یکی از شهرهای جنوبی استان کرمان کرده و حدود 330 تن کالای قاچاق عمدتا پوشاک همچنین در بازرسی از یک منزل در بندرعباس که کار جعل اسناد در آن صورت می‌گرفت، مقادیر زیادی اسناد جعلی از قبیل اسناد گمرکی، بارنامه، بیمه‌نامه، قبض باسکول، معاینه فنی و پلمب‌های خاص و انواع مهرهای مختلف کشف و ضبط شد.

خسارت 6 میلیارد تومانی جان برکفان اطلاعات کرمان به سوداگران مرگ

انهدام باندهای قاچاق مواد مخدر یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) است.

پیگیری و اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) استان کرمان در چند عملیات منجر به شناسایی و انهدام سه باند کلان قاچاق هروئین در این خطه شد.

طی بررسی‌های صورت گرفته باندهای مذکور در هر ماه مقادیر قابل توجهی محموله‌های مواد مخدر هروئین را از طریق کشورهای همسایه تهیه و از مرزهای شرقی به کشور وارد و از مسیر شهرهای جنوبی استان کرمان به هرمزگان منتقل می‌کردند.

قاچاقچیان قسمتی از محموله‌ها را بین خریداران داخلی توزیع می‌کردند و با توجه به مقابله شدید نیروهای انتظامی با ورود و توزیع مواد مخدر بخش عمده مواد مخدر را با استفاده از راه دریایی به سایر مسیرها هدایت و ترانزیت می‌کردند.

جان برکفان اداره کل اطلاعات استان کرمان به این باندهای قاچاق هروئین 6 میلیارد تومان خسارت وارد کردند.

همچنین سربازان گمنام امام زمان (عج) استان کرمان یک باند مسلحانه حمل مواد مخدر را در کرمان منهدم کردند و 670 کیلوگرم مواد مخدر از آنها کشف و ضبط شد.

همچنین یک قبضه سلاح کلانشیکف، یک کلت کمری، تعداد زیادی فشنگ، 15 دستگاه موبایل و یک دستگاه پژو 405 نیز از این قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

هلاکت عامل شهادت شهید صادقی توسط سربازان گمنام

شرور فراری که عامل شهادت شهید علی‌مراد صادقی در کرمان بود هم طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) به هلاکت رسید.

این شرور معدوم با راه‌اندازی باند مسلحانه اقدامات ضدامنیتی در حوزه شهرستان سیرجان انجام می‌داده که در آخرین اقدام عامل راهبندان و سرقت مسلحانه محموله پول متعلق به بانک سپه و شرکت سنگ‌آهن گل‌گهر بوده است.

نگاه ویژه مدیرکل اطلاعات کرمان به سرمایه‌گذاری

روز گذشته خبری به نقل از مدیرکل اطلاعات استان کرمان در خبرگزاری فارس منتشر شد که تاییدی بر سخنان شهردار کرمان درباره این مدیر بود، زیرا جباری مدیرکل اطلاعات استان کرمان از تمام سرمایه‌گذاران تقاضا کرده بود با توجه به استعدادهای موجود در استان کرمان به این خطه آمده و بدون دغدغه سرمایه‌گذاری کنند.

هر چند که جباری به مناسبت گرامیداشت نیمه شعبان روز سرباز گمنام به ایراد سخن پرداخته بود، اما فعالیت‌های اقتصادی در استان کرمان را در اولویت صحبت‌های خود قرار داده بود تا از این طریق دغدغه خود برای توسعه دیار کریمان را مطرح کند.

مدیرکل اطلاعات استان کرمان معتقد است که افزایش سرمایه‌گذاری موجب کاهش جرایم مختلف و افزایش امنیت می‌شود.

جباری همچنین از اصحاب رسانه استان کرمان هم خواست که اهتمام ویژه‌ای را به مبحث تشویق سرمایه‌گذاری در استان کرمان معطوف کنند و بی‌شک خبرنگاران کرمانی از این پس با ارائه خبرها و گزارش‌های مرتبط با حوزه سرمایه‌گذاری برای کاهش دغدغه‌های مدیرکل اطلاعات استان کرمان در این زمینه گام برمی‌دارند.

جلوی رانت‌خواری می‌ایستیم

این در حالی است که مدیرکل اطلاعات استان کرمان در سخنان خود به موضوع بسیار مهم دیگر هم اشاره کرده بود و آن برخورد قاطع این اداره کل با جریانات اقتصادی است که به دنبال سوءاستفاده از فضای سرمایه‌گذاری، ایجاد فساد سیستمی و رانت‌خواری در پوشش‌های مختلف باشند.

جباری فراهم کردن بسترهای ایجاد امنیت پایدار در استان کرمان را از مهم‌ترین رویکردهای اداره کل اطلاعات استان کرمان خواند و ادامه داد: تلاش همه دست‌ و به ویژه سربازان گمنام امام زمان (عج) در این است که بتوانیم، احساس امنیت را به مردم فهیم استان کرمان هدیه دهیم.

مدیرکل اطلاعات استان کرمان در رابطه با ورود این اداره کل به عرصه‌های سیاسی تصریح کرد: بر طبق ماده 12 قانون تاسیس وزارت اطلاعات که تصریح کرده، هیچ یک از کارکنان وزارتخانه، سازمان حفاظت اطلاعات و واحدهای اطلاعاتی نباید عضو هیچ حزب یا سازمان و یا گروه سیاسی باشند، بنابراین این اداره کل در حوزه عرصه‌های سیاسی به بحث نظارتی و صیانتی و تقویت اشراف اطلاعاتی حسب سه اصل شرع، قانون و اخلاق عمل کرده و به طور کامل مستقل و بی‌طرف به ایفای نقش خود پرداخته و ان‌شاء‌الله می‌پردازد.

وی افزود: از مردم استان کرمان تقاضا داریم در راستای ایجاد امنیت پایدار در دیار کریمان با عزم ملی و مدیریت جهادی اهتمام ویژه‌ای را به ارائه اخبار و مطالب در مورد توطئه‌ها، جاسوسی، خرابکاری و اغتشاش علیه استقلال و امنیت نظام مبذول داشته و موارد را طی شبانه‌روز به ستاد خبری این اداره کل به شماره تلفن‌های 113 و 2226333 ارسال کنند.

جباری گفت: سرویس‌های اطلاعاتی دشمن برای جذب اقشار مختلف به‌ویژه نخبگان، فعالان اقتصادی، مسئولان، ائمه جمعه و جماعات و... سرمایه‌گذاری کرده‌اند و باید این افراد هوشیاری لازم را داشته باشند و هر گونه مورد و یا پیشنهاد مشکوک را به این اداره کل اطلاع‌رسانی کنند.

 انتشار یک خبر جامع و کامل از مدیرکل اطلاعات استان کرمان که به تازگی و با روی کار آمدن دولت یازدهم به دیار کریمان آمده است، پیام شیرینی را با خود به همراه دارد و آن پیام این است که جباری یک مدیر رسانه‌ای است و رسانه‌ای بودن یک مدیر آن هم مدیری که در حوزه اطلاعاتی و امنیتی فعالیت می‌کند به منزله افزایش آگاهی‌بخش به جامعه و کاهش جرائم و اتفاقات ناگوار است.

منبع: خبرگزاری فارس