کد خبر: 71726

معاون استاندار کرمان خبر داد

: معاون توسعه مدیریت و تامین منابع انسانی استانداری کرمان از استخدام قبول‌شدگان آزمون استخدامی ۹۱ در سال آینده خبر داد و گفت: این افراد به سبب کمبود منابع مالی هنوز استخدام نشده‌اند که انتظار می‌رود تا سال ۹۴ استخدام شوند.

به گزارش کرمان خبر، نصرالله گرامی ‌در دومین نشست شورای اداری استان کرمان در سال 93، با اشاره به اینکه ارزیابی تمام پرسنل‌ و دستگاه‌ها از طریق استانداری کرمان انجام می‎شود، اظهار کرد:چالش‌هایی که در سیستم‌های اداری وجود دارد نیز بررسی می‌شوند.

وی با اشاره به مشکلات استخدامی سال 91، افزود: از بین 18 هزار متقاضی استخدام در ادارات دولتی کرمان، 700 نفر گزینش شده که به سبب کمبود منابع مالی هنوز استخدام نشده‌اند و در سال 94 قول استخدام آنها داده شده است.

معاون توسعه مدیریت و تامین منابع انسانی استانداری کرمان بیان کرد: علاوه بر این افراد بیش از 200 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر نیز درگیر این مشکل هستند که باید پیگیری شود.

گرامی افزود: تا پایان امسال نیز 100 ناظر کشاورزی برای جنوب  و 100 ناظر برای شمال استان جذب می‌شود.

وی با اشاره به تبدیل وضعیت افراد استخدامی، بیان کرد: بر اساس آخرین مجوزها افرادی که می خواهند از محل کار تعهد داده شده به محل کار اول بازگردند، از حالت پیمانی به قراردادی تغییر وضعیت می‌شوند.

معاون توسعه مدیریت و تامین منابع انسانی استانداری کرمان تصریح کرد: در این حالت شهرستان‌ و بخش‌های هم‌تراز انتخاب و انتقال بین شهرهای هم‌تراز انجام می‌شود، در حالیکه هیچ فردی به شهرستان کرمان منتقل نمی‌شود.

گرامی با بیان اینکه در حال حاضر هرگونه استخدام دولتی ممنوع است، بیان کرد: با توجه به اینکه دولت باید کوچک‌سازی شود، باید بحث اشتغالزایی و کار آفرینی را در استان فعال‌تر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: شورا و کمیته برنامه‌ریزی در راستای کارآفرینی در استان کرمان تشکیل شده و کارگاه آموزشی کارآفرینی در استان کرمان نیز برای آشنایی جوانان با نحوه اشتغال‌زایی برگزار می‌شود.