کد خبر: 71734

معاون بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) مطرح کرد

معاون پژوهشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: 30 بنیاد مهدویت در سطح استان کرمان‌ تاسیس شده است

به گزارشکرمان خبر، حجت‌الاسلام محمد رنجبر پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) به عنوان یک نهاد مردمی، فرهنگی و غیر‌دولتی به منظور گسترش و تعمیق فرهنگ مهد‌ویت در سطح جامعه به ویژه نسل جوان و فرهیخته در سال 1379 تاسیس شد.

وی افزود: با پیگیری مسئولان فرهنگی استان کرمان، بنیاد فرهنگی مهدی موعد (عج) در سال 1385 در کرمان تاسیس شده است.

رنجبر بیان داشت: یکی از مهمترین فعالیت‌های بنیاد مهدویت برگزاری دوره تربیت مربی ‌دوره مهدویت ویژه 80 نفر طلاب برادر و 100 نفر طلاب خواهر در شهر مقدس قم بوده است.

این مسئول گفت: همچنین دوره تربیت مربی مهدویت ویژه 70 نفر از فرهنگیان استان کرمان با دعوت از اساتید مرکز تخصصی مهدویت قم برگزار شده است. 

معاون پژوهشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعد (عج) عنوان کرد: از جمله فعالیت‌های بنیاد مهدویت اعزام مبلغ مهدوی به مدارس سراسر استان کرمان طی سال با هماهنگی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش است که مباحث مهدویت را به دانش‌آموزان ارائه می‌کنند.

رنجبر تصریح کرد: برگزاری همایش تمهیدات ظهور هر دو ماه یک بار با دعوت از سخنرانان مطرح کشوری‌، چاپ و نشر کتاب و مجلات مهدوی مانند کتاب وظایف منتظران در آیینه دعای مهدوی‌، کتاب انتظار فرهیختگان و تهیه نرم‌افزار در موضوع مهدویت از جمله فعالیت‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در استان کرمان است.

وی گفت: مسابقه قرآنی به نام مسبحات و منتخب آیات سال گذشته در سراسر استان کرمان به صورت اینترنتی و حضوری برگزار شد و از سوی مردم استقبال خوبی از آن به عمل آمد.

این مسئول بیان داشت: یک مسابقه جدید به عنوان لطایف و اشارات حزب 12 در ماه مبارک رمضان سال جاری برگزار می‌شود و امیدواریم مانند مسابقه قبل استقبال خوبی از آن صورت گیرد.

رنجبر افزود: یکی دیگر از فعالیت‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) عضوگیری بیش از 17 هزار نفر در طرح هزار در هزار در ادارات سراسر استان کرمان است که به نیت سلامتی امام زمان (عج) هزار تومان به حساب‌ بنیاد مهدویت واریز می‌شود.

معاون پژوهشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) بیان داشت: هدف از این کار ترویج فرهنگ مهدویت است و بنیاد فرهنگی مهدویت نیز هر سال یک بسته فرهنگی کامل را به اعضای خود اهدا‌ می‌کند. 

وی گفت: تاسیس 30 بنیاد مهدویت در سطح استان کرمان، اعزام 70 هزار نفر به مشهد مقدس برای آموزش دوره‌های مهدویت و سبک زندگی اسلامی،‌ راه‌اندازی کانون مهدویت در دانشگاه‌های استان کرمان، کتابخانه تخصصی مهدویت در کرمان و سایت مجازی مهدویت از دیگر فعالیت‌های بنیاد مهدویت در سطح استان کرمان است.

این مسئول متذکر شد: طرح معرفت، دومین طرح انس با قرآن به یاد امام زمان(ع)، قرائت آیه‌ای قرآن کریم، طرح بهاره ویژه دانش‌آموزان و اولیا و مربیان‌، امر به معروف و نهی از منکر با محوریت نماز و حجاب، طرح قرائت دعای غریق، عهد و معرفت از مهم‌ترین طرح‌هایی است که بنیاد مهدویت آنها را پیگیری می‌کند.