کد خبر: 71746

در سالروز حماسه ۲۴خرداد

پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در حال آواربرداری از ویرانه‌های اقتصاد کشور است، گفت: سیاست ما اعتدال سیاسی است و دوران رقابت‌های کورکورانه گذشته است و نباید جناح دیگر را کافر دانست.

به گزارش کرمان خبر ، حجت‌الاسلام مجید انصاری عصر دیروز در همایش امید و انتظار (نکوداشت خلق حماسه سیاسی 24 خرداد) در محل خانه شهر کرمان، اظهارکرد: با گذشت هشت ماه از آغاز کار دولت تدبیر و امید، برخی با انواع شیوه‌ها و بداخلاقی‌های سیاسی تلاش می‌کنند ذهن مردم را مشوش کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید گام‌هایش را برمی‌دارد، گفت: دولت در حال آواربرداری از ویرانه‌های اقتصاد کشور است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت در نخستین قدم تورم 44 درصدی را مهار کرده است، افزود: دولت یازدهم توانسته منابع مالی پرداخت یارانه‌ها را که میراث نادرست گذشته است، همچنان تامین کند.

حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه دولت در مذاکرات هسته‌ای شجاعانه به میدان رفته است، تصریح کرد: متاسفانه در گوشه و کنار برخی از دور ایستاده و رجز می‌خوانند.

وی جامعه جهانی را یک دهکده دانست و اظهار کرد: نمی‌توان در این عرصه تندروی کرد و با زبان تند و پرخاشگری با جوامع بین‌المللی صحبت کرد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دیوار تحریم‌ها شکسته است، گفت: دشمن قصد داشت میزان فروش نفت ایران را به 500 هزار بشکه در روز کاهش دهد که خوشبختانه توان تولید نفت ایران هم اینک به دوران قبل از تحریم رسیده و در آینده‌ای نزدیک این میزان به 5.5 میلیون بشکه نفت در روز افزایش می‌یابد.

حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه با نقشه راه مقام معظم رهبری و پشتیبانی ملت تحریم‌های ظالمانه برداشته می‌‍شود، افزود: متاسفانه برخی در سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاع رسانی خود علیه دولت منفی بافی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه دولت در حال حاضر پول باد آورده گذشته را ندارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی برای عرصه‌های فرهنگی  کشور ابراز نگرانی می‌کنند، حال جای سوال است که این دولت مگر مشوق فرهنگ غربی است که اینگونه فکر می‌کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه جاده تعامل دولت و ملت دوطرفه است، گفت:سیاست ما اعتدال سیاسی است و دوران رقابت‌های کورکورانه گذشته است و نباید جناح دیگر را کافر دانست.

حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینکه رقبای دیروز، رفقای امروز هستند، افزود: هرچند تامین همه توقعات امکان پذیر نیست، اظهار کرد: خوشبختانه گام‌های مهمی برای تامین آسایش و رفاه مردم برداشته شده است.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی از مردم شیعه عراق و سوریه اعلام حمایت می‌کند، گفت: به طور قطع با وجود سرداران عرصه دفاع مقدس، از جمله حاج قاسم سلیمانی مرزهای جمهوری اسلامی ایران در امنیت کامل قرار دارند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی قصد دخالت نظامی نداشته و ندارد، افزود: اما اگر لازم باشد، در راه مبارزه با تروریسم و رژیم صهیونیستی به دولتهای درگیر مشورت می‌دهیم.