کد خبر: 71822

بیم آن می‌رود این اتفاق نامیمون و شوم با سکوت دستگاه قضا در مقابل یاوه‌سرایی‌های اشخاصی که معلوم نیست در چه زمینه‌ای تخصص دارند و چه‌قدر سواد دارند که خود را صاحب نظر در همه‌ علمی می‌‌دانند، خیلی زود به سایر رسانه‌ها نیز سرایت کند و زمینه‌ای بشود برای اقدامات بعدی این عناصر معلوم‌الحال در چنگ اندازی به چهره‌ی اسلام عزیز

کرمان خبر/ به دنبال درج مطالبی علیه فقه، فقاهت، روحانیت، حوزه‌‌های علمیه و احکام قرآنی از جمله قصاص، رجم و قطع ید در یکی از نشریات استان کرمان، جمعی از فعالین فرهنگی و رسانه‌ای ضمن اعلام مراتب اعتراض  خود به این اقدام، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دادستان محترم استان کرمان، درخواست خود را مبنی بر برخورد قانونی با نویسندگان و مروجین مطالب سخیف علیه دین اعلان می‌دارد.
متن این نامه بدین شرح است:


دادستان محترم کرمان؛ جناب آقای موحد
با سلام و احترام
چندی پیش که روزنامه بهار در مطلبی به حکم صریح قرآن مجید در خصوص قصاص تعرض کرد و این موضوع را کاری غیر انسانی عنوان کرد، اعتراض‌های مختلفی از گوشه‌گوشه‌ی کشور برخاست که همگی این عمل زشت روزنامه‌ی بهار را محکوم کردند و دست آخر مسئولین امر، روزنامه را توقیف کردند به واسطه‌ی این کار.
این روزها اما در یکی از نشریات محلی استان کرمان که مأمن دگراندیشان و روشنفکران است، زمزمه‌هایی به همان سبک و سیاق در حال نجوا شدن استزمزمه‌‌هایی که در ابتدای امر، حوزه‌‌های علمیه را هدف قرار داد و در مطلبی با عنوان حوزه‌‌ی بی‌هنری، علاوه بر انکار نقش حوزههای علمیه در ارتقاء فرهنگ جامعه، این مجموعه به مخالفت با علوم روز متهم شد و در ادامه نیز در جمله‌ای، فقه و فقاهت را برای حل مشکلات کشور ناکارآمد عنوان نمود.
دومین قدم در این زمینه، مطلبی بود در تطهیر سعید نفیسی کرمانی که نویسنده تمام سعی خود را برای مورخ و ادیب انگاشتن او به کار بست و روحانیتِ مخالفِ افکار ماسونی نفیسی «بنیادگرا» معرفی شدند. چه کسی است که نداند در ادبیات رسانه‌ای، «بنیادگرا» لقبی است برای تفکر «طالبانیسم» و این نشریه اکنون این لقب را با پسوند «متعصب» آورده و آن را تلویحاً به روحانیت منتسب کرده است.  
آخرین گامی که تاکنون از سوی این نشریه‌ی معلوم‌الحال در خصوص حمله به فقه، روحانیت و احکام اسلامی برداشته شده، مطلبی است در نقد احکام جزایی، به خصوص رجم، قطع ید و قصاص. مطلبی که در انتهای آن چنین نتیجه گرفته که این احکام الهی با عقل امروز بشر سر ناسازگاری دارند.
این نوشته‌ها، شاید سنگ محکی باشد برای سنجش میزان واکنش مردم و به خصوص مسئولین دستگاه قضا و علما در قبال یاوه‌پراکنی‌هایی از قبیل آن‌چه در روزنامه‌ی بهار اتفاق افتاد و اکنون تنها زمین انتشارشان از یک نشریه سراسری به یک نشریه محلی تغییر کرده؛ والّا محتوا، همانی است که در آن نشریه با اعتراض همگانی روبه‌رو شد و در این‌جا...
بیم آن می‌رود این اتفاق نامیمون و شوم با سکوت دستگاه قضا در مقابل یاوه‌سرایی‌های اشخاصی که معلوم نیست در چه زمینه‌ای تخصص دارند و چه‌قدر سواد دارند که خود را صاحب نظر در همه‌ علمی می‌‌دانند، خیلی زود به سایر رسانه‌ها نیز سرایت کند و زمینه‌ای بشود برای اقدامات بعدی این عناصر معلوم‌الحال در چنگ اندازی به چهره‌ی اسلام عزیز.
لذا از شما درخواست می‌شود ترتیبی اتخاذ فرمایید تا با این دست اقدامات تخریبی که مضر به حال امت اسلامی است، برخورد قانونی صورت پذیرد.
والامر الیکم