کد خبر: 71865

همزمان با نخستین روز ماه مبارک

همزمان با نخستین روز ماه مبارک رمضان طرح مفتاح الجنه در استان کرمان آغاز شد.

به گزارش کرمان خبر ، همزمان با نخستین روز ماه مبارک رمضان طرح مفتاح‌الجنه در استان کرمان آغاز شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان در حاشیه آغاز طرح مفتاح‌الجنه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طی ماه مبارک رمضان و در قالب طرح مفتاح‌الجنه روزانه از خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد و به ویژه ایتام سرکشی می‌شود.

وحید میرزایی با اشاره به اینکه زمینه حضور خیران و مسئولان برای کمک به ایتام و خانواده‌های نیازمند در استان کرمان با اجرای طرح مفتاح‌الجنه فراهم می‌شود، ادامه داد: خیران و مسئولان با حضور در منزل خانواده‌های نیازمند علاوه بر دلجویی از آنها به بررسی مشکلات این خانوارها می‌پردازند.

وی افزود: 6 هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی استان کرمان در طرح مفتاح‌الجنه قرار می‌گیرند و هر روز به طور متوسط از 200 خانواده بازدید به عمل می‌آید.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان بیان داشت: بانک اطلاعاتی از وضعیت فقر و محرومیت در استان کرمان تهیه شده است و به فراخور توان خیران به خانواده نیازمندان کمک می‌شود.

میرزایی تصریح کرد: درمان و مسکن در اولویت نخست نیاز خانواده‌های نیازمند استان کرمان قرار دارد و جهیزیه در رتبه بعدی است.

وی خاطرنشان کرد: طی ماه مبارک رمضان در سال گذشته 6 هزار خانواده نیازمند در استان کرمان در قالب طرح مفتاح الجنه مورد بازدید و سرکشی قرار گرفتند و یک میلیارد تومان برای آنها جمع‌آوری شد.

منبع: فارس