کد خبر: 71867

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم خبر داد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بم با بیان اینکه در شرق استان کرمان ۳ میلیارد تومان در راستای طرح تحول سلامت هزینه شده است، گفت: از زمان اجرای طرح تحول سلامت زایمان سزارین در جنوب شرق استان به ویژه شهرستان بم ۱۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش کرمان خبر ، اسدالله گردان  در نشست خبری برنامه تحول نظام سلامت در استان کرمان، اظهار کرد: در شرق استان کرمان 3 میلیارد تومان در راستای طرح تحول سلامت هزینه شده است.

وی افزود: زایمان سزارین در جنوب شرق استان از زمان اجرای طرح تحول سلامت 16 درصد کاهش داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بم با بیان اینکه هتلینگ بیمارستان‌ها در حد قابل قبولی تأمین شده است، تصریح کرد: حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌‌ها رضایت‌مندی در بیماران ایجاده کرده است.

گردان بیان کرد: استقرار پزشک متخصص به ویژه در مناطق محروم استان یک قدم مثبت است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات درمان بیمه روستائیان پنج برابر شده است و خدمات دندانپزشکی نیز در این بیمه اضافه شده است، افزود: از زمان اجرای طرح تحول سلامت با رایگان شدن هزینه‌های زایمان طبیعی مراجعه کنندگان در مناطق محروم استان به بیمارستان‌ها افزایش داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بم بیان کرد: در راستای اجرای طرح تحول سلامت حضور متخصصان زنان و زایمان در بیمارستان‌ها الزامی است.

گردان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر گرفتن زیرمیزی توسط پزشکان، خاطرنشان کرد: در شهرستان بم با این مورد به شدت برخورد شده است.