کد خبر: 71886

مدیرکل کمیته امداد کرمان:

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: 10 درصد بیماران صعب‌العلاج در کرمان حامی دارند.

به گزارش کرمان خبر، وحید میزرایی در نشست خبری ضمن تبریک ماه مبارک رمضان اظهار داشت: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی دو برابر می‌شود و ما موکلف و موظف هستیم زمینه و بستر مناسب کار خیر را در جامعه فراهم کنیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان عنوان کرد: با رویکردی که مردم استان کرمان در سال‌های گذشته داشته‌اند و با معنویتی که در این ماه مبارک به وجود آمده بود، خدمات و کارهای بزرگی برای محرومان انجام دادند.

میرزایی خاطر نشان کرد: ما امسال در ماه مبارک رمضان برنامه‌های متعددی را در دستور کار داریم و در همه این برنامه‌ها و رویکردها به دنبال توانمندسازی خانواده‌ها در ابعاد مختلف از جمله در بعد فرهنگی، اجتماعی و  اقتصادی هستیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان بیان داشت: در اول ماه مبارک رمضان طرح مفتاح‌الجنه را آغاز و سرکشی از 6 هزار خانواده نیازمند، مستمند و خانواده ایتام را فراهم کرده‌ایم که در این ماه مبارک خیران، نیکوکاران، مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی از نزدیک ضمن دلجویی و سرکشی از خانواده‌های نیازمند، بخشی از نیازها و مشکلات آنها را می‌توانند، برطرف کنند.

وی تصریح کرد: سال گذشته ما با کمک خیران و مسئولان استان کرمان، یک‌میلیارد تومان کمک‌های مردمی را در طرح مفتاح‌الجنه برای خانواده‌های نیازمند و ایتام در بحث‌های مسکن، جهیزیه و تامین هزینه‌ خانواده‌های نیازمند جذب کردیم.

میرزایی گفت: یکی از برنامه‌هایی که در این ماه مانند سال‌های گذشته دنبال می‌کنیم، طرح اکرام ایتام است که سفارشات زیادی در دین مبین اسلام برای دلجویی از ایتام شده و ما در سطح استان کرمان حدود 15 هزار یتیم داریم که توسط 26 هزار حامی حمایت می‌شوند.

این مسئول عنوان کرد: میانگین دریافتی هر یتیم حدود 70 هزار تومان است که با متوسط کشوری خیلی فاصله داریم و در برخی از استان‌های کشور 200 هزار تومان دریافتی برای هر یتیم است به دنبال این هستیم در طرح اکرام سال جاری به میانگین کشوری برسانیم.

میرزایی بیان داشت: 300 یتیم امسال به مجموعه اضافه شده‌اند که فاقد حامی هستند و از مردم درخواست داریم این یتیم‌ها را در اولویت قرار دهند که حداقل از یک یا دو حامی برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه اطعام و افطاری جزو برنامه‌های کاری ما در سال جاری است، افزود: سال گذشته 170 هزار نفر در ماه مبارک رمضان اطعام داده‌ایم که با مشارکت همه مردم و خیران استان کرمان این کار صورت گرفته است.

میرزایی گفت: یکی از برنامه‌های دیگر کمیته امداد در سال جاری طرح شفا است که در این طرح حامی‌یابی برای بیماران صعب‌العلاج و بیماران فاقد حامی است و با حداقل 50 هزار تومان در ماه یک نفر می‌تواند، حامی بیمار خاص و صعب‌العلاج شود.

این مسئول یادآور شد: هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج بسیار بالا است و خانواده‌های آسیب‌پذیر و نیازمند به شدت دچار بحران در تامین هزینه‌های درمانی این افراد هستند و یکی از مشکلات این خانواده‌ها سوء‌تغذیه است.

مدیرکل امداد امام خمینی استان کرمان افزود: 3 هزار بیمار صعب‌العلاج در استان کرمان داریم و 10 درصد آنها دارای حامی هستند و 2 هزار و 700 بیمار ما حامی ندارند.

میرزایی تصریح کرد: به دنبال جذب کمک‌های مردمی در تهیه جهیزیه و مسکن برای نیازمندان هستیم و 3 هزار زوج عقد کرده زیر پوشش کمیته امداد به واسطه نداشتن جهیزیه نمی‌توانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند.

وی بیان داشت: در سطح استان کرمان 7 هزار خانواده نیازمند فاقد مسکن وجود دارد و بر اساس بانک اطلاعاتی که ما از وضعیت فقر و محرومیت استان کرمان در دست داریم نیاز خانواده‌ها اولویت‌بندی شده و بر اساس اولویت‌های که در نظر گرفته شده در اختیار خیران و افرادی که قصد مشارکت در کار خیر دارند قرار می‌دهیم تا بتوانیم گامی در راستای رفع نیاز این خانواده‌ها برداریم.

میرزایی ادامه داد: همچون سال‌های گذشته به دنبال این هستیم که فضای معنوی و انس با قرآن را برای خانواده‌های زیر پوشش فراهم کنیم و این کار توسط حوزه فرهنگی صورت می‌گیرد.

این مسئول ابراز داشت: از 15 تا 24 تیرماه سال جاری در پارک مادر شهر کرمان دستاوردهای کمیته امداد امام خمینی در 65 غرفه نمایش داده می‌شود که شامل توانمندی مددجویان در بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان افزود: سال گذشته ما تقریبا در بعضی از بانک‌ها بالای 80 درصد منابعی را که در نظر گرفته بودند، جذب کردیم و در سال جاری 2 هزار میلیارد تومان منابع اشتغال کمیته امداد تصویب شده که حدود 90 میلیارد تومان اختصاص به استان کرمان یافته است.

میرزایی خاطر نشان کرد: با رویکردی که بانک‌های استان و توجهی که به محرومان و نیازمندان دارند این اعتبارها را جذب می‌کنیم و اشتغال خوبی را در سطح استان به نمایش می‌گذاریم.

وی در پایان متذکر شد: در سه سال متوالی کمیته امداد به عنوان دستگاه برتر ایجاد اشتغال در سطح کشور و استان انتخاب شده است.

منبع: فارس