کد خبر: 71950

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور به خودروسازان داخلی فرصت داده تا بر افزایش سطح کمی و کیفی خودروها بیفزایند، در غیر این شرایط اجازه ورود خودروهای خارجی به کشور صادر می‌شود.

به گزارش کرمان خبر ، شهباز حسن‌پور  با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش بزرگی از سنگ آهن کشور به شکل خام به بازارهای جهانی عرضه می‌‍شود، اظهار کرد: این مسئله به نوعی سبب اشتغالزایی برای خارجی‌ها می‌شود، در حالیکه جوانان بسیاری در کشور بیکار و به دنبال شغل هستند.

وی با ابراز تاسف از اینکه در حال حاضر قیمت سنگ آهن به شکل یک چهارم قیمت جهانی آن به شرکت‌های داخلی عرضه می‌شود، گفت: این یک رانت بزرگ است که سود ناشی از آن به دو شرکت بزرگ شبه دولتی می‌رسد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه رئیس جمهور نیز خواهان برخورد با هرگونه رانت و رانت‌خواری در حوزه صنعت و معدن کشور شده است، افزود: رئیس جمهور در نشست اخیر خود با تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی به مناسبت روز صنعت و معدن، بر آزادسازی قیمت سنگ آهن تاکید کرد و خواهان پایان بخشیدن به هرگونه رانت و رانت‌خواری در این حوزه شد.

حسن‌پور با بیان اینکه این سخنان رئیس جمهور بر بسیاری از بن بست‌های موجود در حوزه خط تولید و صنعت کشور پایان بخشید، تصریح کرد:  روحانی در این نشست بسیار بی‌پرده بر مشکلات موجود در حوزه صنعت و معدن اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بخش اعظم سنگ آهن کشور از معادن گل گهر سیرجان، چادرملوی یزد و زرند تامین می‌شود، اظهار کرد: متاسفانه بیشتر این مواد معدنی به شکل خام به بازارهای جهانی عرضه و یا به قیمت یک چهارم قیمت‌های جهانی به دو شرکت شبه دولتی داخلی فروخته می‌شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حوزه صنعت می‌تواند در بحث اشتغالزایی بسیار راه‌گشا باشد، گفت: در حال حاضر رئیس جمهور خواهان کیفی سازی خودروهای داخلی است و در دیدارهای خود با مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان همواره بر سطح کیفی و کمی خودروها تاکید دارد.

حسن‌پور از ضرب‌العجل رئیس جمهور به خودروسازان درباره افزایش کیفیت خودروهای داخلی و رقابت، خبر داد و افزود: این برای نخستین بار است که عالی‌ترین مقام اجرایی کشور با صراحت از حقوق مردم این چنین دفاع می‌کند و خواهان رقابتی شدن صنعت خودروهای خارجی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه رئیس جمهور به خودروسازان داخلی فرصت داده تا بر افزایش سطح کمی و کیفی خودروها بیفزایند، در غیر این شرایط اجازه ورود خودروهای خارجی به کشور صادر می‌شود.