کد خبر: 71956

امام جمعه کرمان:

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن انتقاد از نبود سیاست واحد در حل مسائل مختلف جامعه گفت: حل مشکلات مردم باید در راس امور قرار گیرد.

به گزارش کرمان خبر ، آیت الله سید یحیی جعفری صبح شنبه در همایش ناظران شبکه مردم نهاد شهرستان کرمان گفت: اجرای چنین طرح‌هایی و مشارکت مردم در اجرای آن بسیار پسندیده و مثبت است.

وی ادامه داد: اما باید با برنامه ریزی و عاقبت اندیشی از بروز مشکلات در اجرای آن جلوگیری کرد. این طرح نباید هیچ گونه تعارض و تضادی با دستگاه‌های نظارتی داشته باشد.

امام جمعه کرمان گفت: باید در خصوص افرادی که در این زمینه به کار گرفته می شوند دقت شده و مشخص شود که این ناظران باید دارای چه ویژگی هایی باشند.

وی کسب رضایت مردم و حل مشکلات را مهم ترین اصل دانست و افزود: مردم از نبود سیاست واحد در حل مسائل مختلف جامعه گلایه مند هستند به گونه ای بسیاری از افراد در هنگام مراجعه به بنده از فروش کالاهای واحد با قیمت های متفاوت در مغازه های سطح شهر خبر می دهند.

آیت الله جعفری با اشاره به اینکه تاکنون اقدام اساسی برای رفع سیاست های نامتوزان موجود در جامعه صورت نگرفته است، افزود: همه افراد جامعه باید احساس مسئولیت کرده و در برابر مسئل جامعه حساس باشند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان یکی از مهم ترین مشکلات کنونی کرمان را مسئله کم آبی دانست و افزود: بیش از 30 سال است که در خصوص این مسئله به مسئولان هشدار داده ام اما تاکنون کار خاصی در این زمینه صورت نگرفته است، اما استاندار کنونی کرمان طرحی را برای حل این مسئله ارائه کرده است که امیدواریم با موفقیت اجرا شود.

آیت الله جعفری گفت: باید برای آب ارزش قائل شده و از مصرف آب شرب در  موارد غیر ضروری نظیر ساختمان سازی پرهیز شود.