کد خبر: 72008

مدیرکل محیط زیست کرمان:

مدیرکل محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه ۳۳۴ گونه زیستی در کرمان وجود دارد،گفت: ۱۶ نقطه بحرانی در زمینه ریزگردها در استان کرمان وجود دارد.

به گزارش کرمان خبر ، محمود صفرزاده بُندری صبح امروز در بازدید استاندار از اداره کل محیط زیست استان کرمان، اظهار کرد: حفاظت از محیط زیست و منابع پایه حیات ( آب، خاک و هوا) جزو وظایف ذاتی اداره کل حفاظت محیط زیست است.

وی با اشاره به زیست گونه‌های کویری، شنزارهای متعدد، بیابان‌های شکننده در این استان وجود دارد، گفت: خشکسالی، محدودیت منابع آبی و ریزگردها از دیگر این چالش‌های زیست محیطی است.

16 نقطه بحرانی در زمینه ریزگردها در استان کرمان وجود دارد

مدیرکل محیط زیست استان کرمان با بیان اینکه 16 نقطه بحرانی در زمینه ریزگردها در استان کرمان وجود دارد، تصریح کرد: 334 گونه یا 25درصد تنوع زیستی کشور در استان کرمان وجود دارد.

کرمان 18درصد از گونه‌های گیاهی سطح کشور را تشکیل می‌دهد

صفرزاده بُندری بیان کرد: در اثر تنوع اقلیمی و با وجود چهار فصل بودن استان کرمان 1400 گونه حیات وحش و 1350 گونه گیاهی در استان وجود دارد که 18درصد از گونه‌های گیاهی سطح کشور را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه70گونه از 334 گونه جانور موجود در سطح استان تحت حمایت و حفاظت قرار دارد و برخی از آنها در معرض خطر انقراض هستند، خاطرنشان کرد: کرمان با ظرفیت‌های معدنی بسیار و 25 درصد از باغات کشور، مورد توجه سرمایه‍‌گذاران داخلی و خارجی قرار دارد.

توسعه اقتصادی استان از دغدغه اصلی استان و مدیران ارشد نظام است

مدیرکل محیط زیست استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان چهارراه ارتباطی شمال، جنوب، شرق و غرب کشور است، بیان کرد: توسعه اقتصادی استان از دغدغه اصلی استان و مدیران ارشد نظام است.

صفرزاده بُندری گفت: بیش از 2 هزار و 508 واحد تولیدی، صنعتی، معدنی و خدمات در استان کرمان وجود دارد که یک هزار و 633 واحد در حال بهره برداری است و این آمار جدا از واحدهای کشاورزی، دامپروری و گلخانه‌ها است.

فعالیت 105 محیط‌بان در کرمان

وی با تاکید بر اینکه نیروی انسانی کارآمد و بهره‌ور نیاز داریم، افزود: مناطق تحت مدیریت این اداره کل در استان 3 میلیون هکتار است و برای حفاظت این عرصه‌ها باید 750 محیط‌بان وجود داشته باشد، در حالی که  105 محیط بان در استان وجود دارد.

منبع : تسنیم