کد خبر: 72037

امام جمعه کرمان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تاکید بر اینکه توسعه فرهنگ قرآنی به شکل گسترده در سطح استان کرمان اجرا شود،گفت: محور و اساس فعالیت‌های قرآنی، فهم درست و عمل کردن به کلام الله است.

به گزارش کرمان خبر  و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، آیت الله سید یحیی جعفری در اولین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان کرمان، اظهارکرد: عمل کردن به آموزه‌های الهی که از راه توجه و درک درست آیات قرآن مجید صورت می‌گیرد راه سعادت و رستگاری جوامع است در غیر این شرایط حفظ قرآن به تنهایی راهگشا نیست.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: شیعه، اسلام را از مکتب اهل بیت (ع) فرا می‌گیرد، ضمن اینکه در طول زمان غیبت امام عصر (عج) این علما و مراجع هستند که با احراز شرایطی، راه و تکلیف مردم را با استناد و استفاده از قرآن، سنت، اجماع و عقل، استنباط کرده و در اختیار جامعه قرار می‌دهند.

آیت الله جعفری خاطرنشان کرد: تاکنون دستگاه‌های متعددی در کرمان به موضوع مهم توسعه فرهنگ قرآنی توجه داشته و برنامه‌هایی برای اجرا در طول سال تدوین کرده‌اند اما لازم است این فعالیت‌ها به حرکتی گسترده و فراگیر در زمینه اجرایی شدن آموزه‌های کلام وحی در جامعه منجر شود.

اولین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان کرمان با حضور امام جمعه، استاندار و روسای نهادها، ادارات و بخش های دولتی در دفتر امام جمعه کرمان برگزار شد.