کد خبر: 72051

پس از پیروزی انقلاب اسلامی حجاب بانوان از وضعیت خوبی برخوردار بود، اما مسئولین پس از ان مسئله را ان طور که باید جدی نگرفتند و امروز می بینیم که بعضی با وقاحت و بی شرمی در جامعه ظاهر می شوند و دل مومنین را به درد می اورند.

به گزارش کرمان خبر ، آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام درباره ماه رمضان، افزود: همه عوامل سعادت و خوشبختی و رسیدن به کمالات در این ماه برای انسان مهیا و آماده شده است.

وی ماه رمضان را یکی از ارزشمندترین نعمتهای خداوند برای بندگان دانست و تاکید کرد: همگان بایستی به این نکته توجه داشته باشند که موقعیت بسیار ارزشمندی در اختیار انها قرار گرفته که بایستی به نحو احسن از ان بهره برداری شود و خوشا به سعادت کسانی که استفاده لازم را از این ماه مبارک می برند.

آیت الله جعفری در ادامه به تشریح شاخصه های یک روزه دار واقعی پرداخت و گفت: از دیدگاه پیامبر گرامی اسلام روزه دار واقعی کسی است که زبان و گوش و شکم خود را از حرام حفظ کند و همان طور که ماه رمضان به انتهای خود می رسد گناهان فرد روزه دار نیز بخشیده می شود.

وی هدف خداوند از خلقت انسان را رسیدن به کمال دانست و افزود: اسلام برای تزکیه نفس، تهذیب اخلاق و تحصیل علم و دانش اهمیت ویژه ای قائل شده است به نحوی که پیشوایان دینی و ائمه ما در همین راه به شهادت رسیده اند.

مام جمعه کرمان در ادامه با اشاره به سالروز حمله بی رحمانه عوامل رضا شاه به مسجد گوهر شاه و شهادت تعدادی از مردم، عنوان کرد: مسئله حجاب و عفاف امروز در جامعه ما یکی از مهمترین مقوله هایی است که متاسفانه چندان به آن عمل نمی شود و قطعا اگر بانوان ما حجاب اسلامی را رعایت کنند به نفع انها و جامعه خاهد بود.

وی افزود: تمام دستورات اسلام دارای فلسفه و دلیل هستند و اگر به انها توجه نشود مورد عذاب خداوند قرار خواهیم گرفت که یکی از این دستورات الهی حفظ حجاب است و مسئولین ما بایستی به دور از افراط و تفریط ان را در جامعه نهادینه کنند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی حجاب بانوان از وضعیت خوبی برخوردار بود، اما مسئولین پس از ان مسئله را ان طور که باید جدی نگرفتند و امروز می بینیم که بعضی با وقاحت و بی شرمی در جامعه ظاهر می شوند و دل مومنین را به درد می اورند.

وی انجام کارهای فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف را ضروری برشمرد و افزود: کار فرهنگی خوب است اما اگر کسی بخواهد علنا مظاهر فساد را در جامعه رواج دهد بداند که مومنین و متدینین در این زمینه کوتاه نخواهند آمد و با ان مقابله خواهند کرد.

جعفری در پایان با اشاره به ابتکار استاندار مبنی بر تشکیل نشست گروههای مختلف سیاسی استان کرمان به منظور وفاق و همدلی، گفت:  امیدواریم این ابتکار استاندار که حول محور ولایت و فرامین رهبری است باعث  توسعه و پیشرفت استان گردد.