کد خبر: 72073

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها با درآمد جاری، قابلیت اداره شهر را ندارند، گفت: درآمدهای جدید با توجیه اقتصادی مستمر ضرورت شهرداری است.

به گزارش کرمان خبر ؛ دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شامگاه شنبه در جلسه کارگروه شهرداران منطقه یک استان کرمان که با حضور توحیدی فرماندار و سیف اللهی شهردار کرمان در شهرداری شهر اندوهجرد برگزار شد، جلسات هم اندیشی برای یکسان سازی فعالیت‌های شهرداری‌ها را بسیار موثر دانست و گفت: این جلسات به هم افزایی و ارائه خدمات بهتر و شایسته‌تر به مردم کمک می کند.

وی با بیان اینکه مجلس آماده همکاری همه جانبه با شهرداری‌ها است، افزود: قوانین خوبی هم برای پیشرفت و توسعه شهرداری‌ها در ارائه خدمات بهتر به شهروندان به تصویب رسیده است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه باید به نحوه‌ی توان مالی شهرداری‌ها را در انجام فعالیت های شهرداری مستمر کنید، خاطر نشان کرد: شهرداری‌ها با درآمد جاری، قابلیت اداره شهر را ندارند.

وی با بیان اینکه می شود با وجود ظرفیت‌های هر منطقه، طرح‌هایی را تعریف کرد تا از محل درآمد آنها برای شهرداری درآمدزایی شود، تصریح کرد: شهرداری‌ها باید بررسی تشکیل شرکت‌های سرمایه گذاری وابسته به شهرداری به تناسب کار شهرداری‌ها را در دستور کار قرار دهند.

عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: البته در تشکیل شرکت‌های سرمایه‌گذاری نباید انجام کارهای روزمره شهرداری و خدمات اصلی شهرداران به مردم، کمرنگ شود بلکه این شرکت‌ها می‌توانند درآمدی برای انجام خدمات بهتر باشند.

وی افزود: شهرداری‌ها می‌توانند با کار تخصصی در حوزه اقتصاد، عمران شهری را دنبال کنند و توسعه دهند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به امکان لغو ماده 180 ، گفت: این ماده این امکان را بوجود آورد که نمایندگان با معرفی طرح‌های نیمه تمام با اولویت هر منطقه در اتمام آن کمک کنند.

وی تصریح کرد: قصد نمایندگان تعریف طرح جدید نبوده و نیست بلکه همه هدف اولویت های مناطق حوزه انتخابی نمایندگان بوده است تا با کمک این ماده به اتمام برسند.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس با امضا نامه ای و ارسال به رئیس جمهور محترم خواهان لغو تصمیم دولت در خصوص امکان لغو ماده 180 شدند.

در این جلسه که با ضیافت افطاری همراه بود، بابایی شهردار اندوهجرد با اشاره به اینکه شهرداران خط مقدم خدمت به مردم در کشور هستند، گفت: جلسات کارگروه که به صورت ماهیانه برگزار می شود در بررسی مشکلات هر شهر و هم افزایی در رفع آنها کمک می کند.

 

 منبع: هجرت