کد خبر: 72081

معاون درمان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهر کرمان یکی از بزرگ ترین پروژه‌های درمانی سازمان تامین اجتماعی است و اول شهریورماه امسال بهره برداری می شود و 300 تخت فعال خواهد داشت.

به گزارش کرمان خبر ، “هادی صبوری” دیروز در نشست عمومی شورای شهر کرمان اظهار کرد: معاونت درمان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان با در اختیار داشتن درمانگاه و بیمارستان به صورت رایگان به بیمه شدگان خود خدمات ارائه می کند.

وی افزود: در حال حاضر ۴۳۰ تخت فعال در سه بیمارستان شهرهای زرند، کرمان و سیرجان وجود دارد که با افتتاح بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان به ۵۰۰ تخت می رسد.

صبوری تصریح کرد: ۱۳ مرکز درمان سرپایی در سطح استان وجود دارد و در سال گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در این مراکز خدمت دریافت کرده اند.

وی بیان کرد: ۴۰ هزار نفر در مراکز درمان تامین اجتماعی در سال گذشته بستری و ۲۰ هزار عمل جراحی در این مراکز صورت گرفته است.

معاون درمان اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان گفت: بیمارستان‌های تامین اجتماعی در سال گذشته رتبه اول را در استان کسب کردند و ۲ هزار نفر کارمند و۳۰۰ پزشک عمومی و متخصص در بیمارستان ها و مراکز تامین اجتماعی استان حضور دارند.

وی افزود: بیمارستان پیامبر اعظم(ص) شهر کرمان یکی از بزرگ ترین پروژه‌های درمانی سازمان تامین اجتماعی است و اول شهریورماه امسال بهره برداری می شود و ۳۰۰ تخت فعال خواهد داشت.

صبوری تصریح کرد: توسعه خدمات در این بیمارستان صورت گرفته و آنژیوگرافی و جراحی قلب باز انجام خواهد شد و تجهیزات کل بیمارستان جدید و پیشرفته خواهد بود.

در این نشست آقای “بیداد” معاون بیمه‌ای اداره کل تامین اجتماعی استان کرمان اظهار کرد: در بحث بیمه کارگران ساختمانی آنطور که مصوبه است، در کرمان همکاری نمی شود و اکثر شهرداری های استان همکاری نمی کنند.

وی افزود: تاکنون ۲۵ هزار نفر کارگر ساختمانی در کرمان بیمه کرده ایم و از تامین اجتماعی خدمات دریافت می کنند.

بیداد تصریح کرد: در صورت بروز حادثه برای کارگران دارای کارت بیمه، جوابگو هستیم و قبل از اینکه تا زمان اعتبار پروانه ساختمان، به کارگر حادثه دیده خدمات ارائه می کرده ایم.

وی بیان کرد: بیمه تامین اجتماعی پاسخگوی حوادث حین کار کارگران ساختمانی است و هم غرامت و هم مستمری پرداخت خواهد کرد.

منبع: ایسنا