کد خبر: 72092

مدیرکل صدا و سیمای کرمان خبر داد

مدیر کل صدا و سیمای استان از پخش نمایش‌"شکرانه" از رادیو کرمان خبر داد و گفت:‌"شکرانه" عنوان نمایشی ۳۰ دقیقه‌ای است که به مرور حوادث مربوط به دوران امیر مبارزالدین حاکم کرمان در سال‌های ۷۱۸ تا ۷۵۹ هجری قمری می‌پردازد.

به گزارش کرمان خبر ، حجت‌الاسلام سیدجواد موسویروز گذشته در جلسه‌ای که به منظور معرفی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی صدا و سیمای مرکز کرمان برگزار شد، با معرفی نمایش رادیویی با عنوان «شکرانه» اظهار کرد: «شکرانه» عنوان نمایشی 30 دقیقه‌ای از صدای مرکز کرمان است که به مرور حوادث مربوط به دوران امیر مبارزالدین حاکم کرمان در سال‌های 718 تا 759 هجری قمری در کرمان می‌پردازد.

وی گفت: «شکرانه» ماجرای نجات یافتن امیر مبارزالدین در شورش مغول‌ها را در بستر یک درام عاشقانه روایت می‌کند که همین اتفاق منجر به ساخت مسجد جامع کرمان به شکرانه زندگی دوباره امیر می‌شود.

مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان با اشاره به پخش برنامه‌ای با عنوان «نشانی» از شبکه پنج کرمان، اظهار کرد: «نشانی» با هدف پرداختن به محورهای مورد تاکید مقام معظم رهبری، دین، اخلاق، امید و آگاهی می‌کوشد پاسخگوی پرسش‌های روز جوانان باشد.

حجت‌الاسلام موسوی افزود: این برنامه که هر روز قبل از اذان ظهر و همچنین اذان مغرب از سیمای مرکز کرمان پخش می‌شود، سعی دارد نشانی درستی از دین و سبک زندگی اسلامی را به جوانان نشان دهد.

وی برنامه «آدینه وصال» را از دیگر برنامه‌های تولید سیمای مرکز کرمان معرفی کرد و گفت: آدینه وصال، برنامه‌ای 30 دقیقه‌ای از سیمای مرکز کرمان است که به انعکاس خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان می‌پردازد و هرجمعه بعد از خبر 20از سیمای مرکزکرمان پخش می‌شود.

مدیر کل صدا و سیمای استان کرمان از پخش برنامه رادیویی با عنوان «نسیم مهربانی» خبر داد و تصریح کرد: «نسیم مهربانی» عنوان برنامه‌ای مشارکتی از صدای مرکز کرمان و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان است که به معرفی دستاوردهای خودکفایی مددجویان کمیته امداد و نمایشگاهی با همین عنوان می‌پردازد.

حجت‌الاسلام موسوی خاطرنشان کرد: این برنامه60 دقیقه‌ای به طور زنده از رادیو کرمان پخش می‌شود و بخش‌های مختلفی از جمله گزارش، ارتباط زنده، معرفی مددجویان موفق و کارشناسی را در بردارد.