کد خبر: 72148

رئیس بسیج رسانه کرمان:

رئیس بسیج رسانه استان کرمان با انتقاد از عدم معرفی مشاور رسانه‌ای از سوی استاندار کرمان، گفت: انتظار می‌رود خانه مطبوعات استان کرمان هرچه سریع‌تر بازگشایی و راه‌اندازی مجدد شود.

به گزارش کرمان خبر ، سیدابراهیم یزدی ‌در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه خبر و رسانه استان با حضور محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هیچ‌گاه از ظرفیت رسانه‌ای استان به شکل درست استفاده نشده است، اظهار کرد: اهالی رسانه باید به شکل جمعی و هدفمند خواسته‌های صنفی خود را مطرح کنند.

وی با بیان اینکه در گذشته یک مجمع صنفی به نام خانه مطبوعات وجود داشت، گفت: متاسفانه در سال 1390 این خانه به دلایلی دچار اختلاف و بعد از آن به تعطیلی کشانده شد.

رئیس بسیج رسانه استان کرمان با تاکید بر اینکه در آن هنگام موضوع با استاندار وقت و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مطرح شد، افزود: متاسفانه تا امروز هیچ اقدامی برای بازگشایی دوباره خانه مطبوعات کرمان حتی از سوی استاندار و مدیرکل فعلی فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان شکل نگرفته است.

یزدی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در کشور هر مجموعه شغلی یک صنف دارند، تصریح کرد: متاسفانه اصحاب رسانه استان کرمان از یک تشکل واحد برای پیگیری مسائل صنفی خود برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه خانه مطبوعات استان کرمان دارای ثبت قانونی است، اظهار کرد: متاسفانه با تداوم تعطیلی‌های این خانه، به نوعی به اصحاب رسانه استان بی احترامی و توهین شده است.

رئیس بسیج رسانه استان کرمان با تاکید بر اینکه استاندار کرمان نسبت به مطالبات و مشکلات اصحاب رسانه توجه لازم را ندارد، گفت: مدیران کل پیشین و فعلی نیز دغدغه‌ای برای بازگشایی خانه مطبوعات نداشته و ندارند.

یزدی با انتقاد از عدم معرفی مشاور رسانه‌ای از سوی استاندار کرمان، تصریح کرد: رزم‌حسینی هنوز فردی را به عنوان مشاور رسانه‌ای که بتواند مسائل و مشکلات استان را به اطلاع عالی‌ترین مقام دولت در استان برساند، معرفی نکرده است.

وی خواهان همگرایی و وحدت اصحاب رسانه کرمان شد و افزود: مشکلات این قشر تنها به وسیله خودشان حل و فصل می‌شود و نباید به کمک‌های دولتی متکی بود.

رئیس بسیج رسانه استان کرمان با تاکید بر اینکه خواسته صنفی اصحاب رسانه استان کرمان بازگشایی دوباره خانه مطبوعات است، خاطرنشان کرد: متاسفانه رغبتی از سوی مدیران دولتی و حتی اصحاب رسانه برای تحقق این امر دیده نمی‌شود.