کد خبر: 72163

فرماندار انار:

فرماندار شهرستان انار با بیان اینکه این شهرستان از اقتصاد تک محصولی خارج می‌شود، گفت: توسعه صنعتی و عدم وابستگی به اقتصاد تک محصولی هدف اصلی سرمایه‌گذاری در این شهرستان است

به گزارش کرمان خبر،   محمد خادمی صبح امروز در نشستی با حضور چهره‌های برجسته اقتصادی، عمرانی و صنعتی این شهرستان، اظهار کرد: رویکرد دولت  تدبیر و امید در اقتصاد و سرمایه‌گذاری نقش حمایتی و توسعه اقتصادی است که با محوریت مردم, این امر محقق می‌شود.

وی افزود: با توجه به تعامل سازنده که با همه دستگاه‌ها به ویژه ائمه جمعه، نماینده مجلس شورای اسلامی و شهروندان شهرستان انار وجود دارد می‌توان گام‌های مثمرثمری در راستای توسعه شهرستان برداشت.

فرماندار شهرستان انار گفت: خشکسالی‌های اخیر، بارش کم و همچنین استفاده بی‌رویه از منابع آب سبب بیلان منفی در منطقه و وابستگی قابل توجه اقتصاد شهرستان به تولید و محصول پسته شده است.

خادمی گفت: برای جذب سرمایه‌گذار از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد و برای سرمایه‌گذاری همه زمینه‌ها را فراهم و موانع اداری را رفع می‌کنیم تا سرمایه‌گذاران بتوانند به راحتی طرح‌های خود را اجرا کرده و سبب توسعه و پیشرفت شهرستان انار شوند.

وی تصریح کرد: در شرایطی که نتوانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده، از منابع دولت استفاده کنیم و سرمایه‌گذار استقبالی در صنعت نشان ندهد، به طور قطع شهرستان انار در آینده نزدیک با مشکل جدی روبه رو می‌شود.

فرماندار شهرستان انار خاطرنشان کرد: به همین سبب باید با اتحاد و همدلی و استفاده از خرد جمعی و کمک نخبگان، خیران، مردم، سرمایه‌گذاران  و مسئولان به این هدف یعنی توسعه صنعتی برسیم.

در این نشست با پیشنهاد فرماندار مبنی بر راه‌اندازی ستاد مشورتی توسط نخبگان، افراد با تجربه در صنعت و برجستگان موافقت و این ستاد راه‌اندازی شد.

 ستاد مشورتی مذکور طرح‌ها و پروژه‌ها را ابتدا کارشناسی و پس از بررسی دقیق تایید کرده و بعد از آن به ستاد مثلث توسعه جهت تایید نهایی ارسال می‌کند.

تسنیم