کد خبر: 72181

سرپرست مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کرمان خبر داد

سرپرست معاونت توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان کرمان گفت: 550 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در استان کرمان برپا می‌شود.

به گزارش کرمان خبر ، حجت‌الاسلام مصطفی طاهری روز گذشته  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره در روز عید سعید فطر در 550 نقطه در استان کرمان برپا می‌شوند و شهروندان می‌توانند زکات فطره خود را به این صندوق‌ها بیندازند.

وی بیان داشت: از مجمع تعداد پایگاه‌های زکات فطره کمیته امداد 300 پایگاه در مساجد، 200 پایگاه در مصلاها و محل‌های برگزاری نماز عید فطر و 50 پایگاه در سطح شهر کرمان مستقر می‌شود.

طاهری افزود: زکات فطره جمع‌آوری شده برای کمک به بیماران صعب‌العلاج، تامین جهیزیه نوعروسان و تامین هزینه‌ تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند تعلق می‌گیرد.

سرپرست معاونت توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان کرمان گفت: سال گذشته در استان کرمان بیش از 3 میلیارد و 200 میلیون ریال زکات فطره برای کمک به نیازمندان جمع‌آوری شد.

طاهری خاطر نشان کرد: طبق تاکید مراجع تقلید، زکات فطره باید قبل از اقامه نماز عید فطر و یا در نهایت تا ظهر پرداخت شود و کمیته امداد نیز تمام سعی خود را به کار می‌برد تا وجوهات جمع‌آوری شده را تا قبل از اذان ظهر در اختیار نیازمندان قرار دهد.

وی اظهار داشت: به غیر از کمیته امداد امام خمینی هیچ مؤسسه دولتی و غیردولتی مجوز جمع‌آوری زکات فطره را ندارد.

برپایی 40 پایگاه برای کمک به فلسطین

سرپرست معاونت توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان کرمان همچنین با اشاره به جنایات صهیونیست‌های غاصب در فلسطین و نوار غزه گفت: کمیته امداد به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای مردم فلسطین، سوریه و عراق در روز قدس 40 پایگاه در محل‌های برگزاری راهپیمایی روز قدس و نماز جمعه برپا می‌کند.

منبع: فارس