کد خبر: 72329

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان:

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از دستگیری ۲ سارق و ۵ نفر مالخر و کشف ۸ فقره سرقت منزل در عملیات روز گذشته پلیس مرکز استان خبر داد.

به گزارش کرمان خبر  و به نقل از پایگاه خبری پلیس کرمان، سرهنگ عبدالعلی روانبخش، اظهارکرد: به دنبال وقوع چند فقره سرقت منزل در شهر کرمان ماموران کلانتری 17، کشف این سرقت‌ها و دستگیری عاملان سرقت را در دستور کار قرار دادند.

وی بیان کرد: پس از تداوم پیگیری‌ها، افزایش گشت‌های انتظامی، انجام تحقیقات میدانی و بررسی شیوه سرقت در سنوات گذشته، مأموران کلانتری در حین گشت زنی در حوزه انتظامی خود به یک دستگاه خودرو که در حال جابه‌جایی وسایل منزل بود مشکوک و خودرو را برای تحقیقات بیشتر به همراه راننده و سرنشین به کلانتری منتقل کردند.

روانبخش افزود: در بازجویی‌های تخصصی و علمی پلیس با ارائه دلائل ومدارک و کشف نمونه اموال مسروقه سارقان لب به اعتراف گشودند و به 8 فقره سرقت منزل با مشارکت همدیگر اعتراف کردند.

وی تصریح کرد: پس از هماهنگی با مقام قضایی در بازرسی از مخفیگاه متهم مقدار زیادی لوازم منزل و مدارک کشف و در جریان بررسی سرقت‌های این پرونده، 5 نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمان خاطرنشان کرد: سارقان به همراه خریداران اموال مسروقه به منظور پیگیری پرونده تحویل دستگاه قضایی و کلیه اموال مکشوفه تحویل مالباختگان شد.

روانبخش از دستگیری یک قاچاقچی و کشف 86 کیلو مواد مخدر را از دیگر اقدامات پلیس گلباف این شهرستان برشمرد و اظهار کرد: راننده این خودرو بدون توجه به دستور پلیس اقدام به فرار کرد که با تلاش به موقع پلیس متوقف و در بازرسی از خودرو 86 کیلوگرم تریاک کشف و در این رابطه یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل دستگاه قضایی شد.

وی با هشدار به شهروندان خاطرنشان کرد: توصیه پلیس برای پیشگیری از سرقت منازل این است که شهروندان منازل خود را به تجهیزات ایمنی همچون، نرده، دزدگیر، دوربین مداربسته، درهای ضد سرقت و حفاظ برای پنجره‌ها و بالکن‌های خود استفاده کنند.