کد خبر: 72497

چانه‌زنی هواداران برای کاپیتان

سرمربی تیم فوتبال صنعت مس کرمان در پاسخ جمعی از هواداران مس کرمان گفت: فرزاد حسین‌خانی را از نظر فنی قبول دارم و حتی با عدم جذب بازیکنی در پست وی انتظار بازگشت او به تیم مس را دارم. -

به گزارش کرمان خبر، تمرینات تیم فوتبال صنعت مس کرمان این روزها وارد فاز جدیدی شده است، مس با سرمربی و بازیکنان جدید استارت زودهنگام و به موقعی را برای حضور موفقیت‌آمیز در لیگ دسته اول فوتبال کشور زده است و تا این جای کار از اغلب تیم‌های حاضر در لیگ دسته اول جلوتر است و به نوعی با پیروزی در فصل نقل و انتقالات به دنبال رسیدن به انسجام تیمی و حضور پررنگی در مسابقات دسته اول فوتبال کشور است.

اما یکی از مسائلی که در این فصل از مسابقات موجبات تعجب بسیاری را فراهم کرده است، عدم حضور فرزاد حسین‌خانی کاپیتان تیم فوتبال صنعت مس کرمان در تمرینات این تیم است، حسین‌خانی را می‌توان یکی از بازیکنان مطرح فوتبال کرمان در چند سال اخیر دانست و این بازیکن در میان هواداران و فوتبال دوستان کرمان نیز دارای اعتبار و محبوبیت ویژه‌ای است.

چرا حسین‌خانی نیست؟

روز گذشته عده‌ای هواداران مس با حضور در تمرینات این تیم و با در دست داشتن بنری، سئوالی را از مسئولان و سرمربی تیمشان مطرح کرده بودند، عنوان سئوال اینگونه بود که چرا و به کدامین گناه کاپیتان با سابقه تیم نباید در تمرینات مس حضور داشته باشد.

هواداران مس که گویی از اتفاقات ناگوار سال گذشته تجربیات خوبی کسب کرده‌اند، روز گذشته اعتراض خود را  به بهترین شکل ممکن و بدون هیچ‌گونه حاشیه و تنش در فضایی آرام به اطلاع مسئولان باشگاه رساندند و از سرمربی تیمشان خواستند تا هرچه سریعتر شرایط را برای بازگشت حسین‌خانی به تیم مهیا کنند.

آنها همچنین بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم را در تمرینات روز گذشته مورد تشویق و حمایت خود قرار دادند.

میثاقیان: فرزاد را قبول و به این بازیکن نیاز دارم

اما هواداران مس در پایان تمرینات تیم به سمت اکبر میثاقیان سرمربی تیمشان رفتند و با وی در زمینه آخرین وضعیت کاپیتان تیم گفت‌وگو کردند.

میثاقیان نیز در پاسخ به سئوالات متعدد و شایعات مطرح شده در این زمینه که وی به حسین‌خانی احتیاجی ندارد و این بازیکن در افکار وی جایگاهی ندارد، گفت: به صراحت می‌گویم که این بازیکن را از نظر فنی قبول دارم و با امتناع از جذب نفرات جایگزین در پست این بازیکن انتظار بازگشت وی را به تیم می‌کشم.

باشگاه مس برای روشن کردن اذهان عمومی شفاف‌سازی کند

اما در این بین سکوت باشگاه صنعت مس کرمان در قبال آخرین وضعیت کاپیتان باسابقه‌اش موجب انتشار اخبار و شایعات متعددی پیرامون این بازیکن شده است.

باشگاه مس و مسئولان ارشد شرکت مس و هیئت مدیره به خوبی از کسوت و سابقه حسین‌خانی اطلاع دارند، آن چه در این بین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، حفظ اعتبار و شخصیت این بازیکن و باشگاه مس کرمان است.

باشگاه مس اگر به این بازیکن نیازی ندارد، چرا رسما این موضوع را اطلاع‌رسانی نمی‌کند و اگر این بازیکن تخلف انضباطی و مسائل دیگری داشته است چرا با وی از طریق قانون برخورد نمی‌کند؟

ادامه یافتن این مسئله علاوه بر زیر سئوال بردن اقتدار باشگاه مس موجب خدشه‌دار شدن اعتبار و حیثیت کاپیتان مس می‌شود و باید منتظر تصمیم باشگاه صنعت مس در ارتباط با شفاف‌سازی وضعیت کاپیتان این تیم ماند یا ورود برخی افراد سیاسی و غیر ورزشی به فوتبال موجب می‌شود تا حسین‌خانی نیز با بی‌مهری از فوتبال کرمان حذف شود؟

فارس-گروه استانها